YAZARLAR

Voleybolcu Egonu Senremo, Şarkı Festivali'nde sunuculuk yapacak

Voleybolcu Egonu Senremo, Şarkı Festivali’nde sunuculuk yapacak <!– window.Criteo = window.Criteo || {}; window.Criteo.events = window.Criteo.events || []; –> <!—-> <!—->

<!– function callAdblock(zoneid,width,height){ var el = document.getElementById(‘crt-‘+zoneid); el.style.width=width+”px”;el.style.height=height+”px”; Criteo.events.push(function(){Criteo.DisplayAcceptableAdIfAdblocked({‘zoneid’: zoneid, ‘containerid’: ‘crt-‘+zoneid});}); window.addEventListener(“message”, function (e){ if(e.origin == (location.protocol==’https:’?’https://’:’http://’) + ‘cas.criteo.com’ && e.data == ‘passback-‘+zoneid) document.getElementById(‘crt-‘+zoneid).style.display = “none”; else return; }, false); } callAdblock(1049548,160,600); –>

<!–

–>

Afrika kökenli İtalyan Paola Egonu’nun voleyboluna hayranımdır. Şu anda dünyanın en iyi smaçörü kabul ediliyor. Göçmen Nijerya asıllı bir aileden gelen ‘Siyahi İnci’ lakaplı Egonu ‘Gök Mavili’ forma altında 24 yaşına karşın büyük başarılara imza attı.

<!–

Afrika kökenli İtalyan Paola Egonu’nun voleyboluna hayranımdır. Şu anda dünyanın en iyi smaçörü kabul ediliyor. Göçmen Nijerya asıllı bir aileden gelen ‘Siyahi İnci’ lakaplı Egonu ‘Gök Mavili’ forma altında 24 yaşına karşın büyük başarılara imza attı.

–>

Ancak Paola Egonu’nun karakterini pek sevmem. File önünde kendini beğenmişlik havası ve ırkçılığa davet çıkartma hareketleri yüzünden İtalyan voleybol severler de ona mesafe koydular ve maçlarda bunu olumsuz tezahüratlarıyla dile getirdiler. Ayrıca sosyal medyadan tepki çeken yorumlarla yıpratıldı. Japonya’da düzenlenen son Olimpiyatlarda İtalyan bayrağını taşıyan Egonu seçeneği de siyasi bir olumsuzluk yaratmıştı. Sonunda yetenekli sporcu kupalar ve madalyalar kazandığı İtalya Milli takımında bir daha forma giymeyeceğini açıkladı.

Egonu annesi ve kendisine yapılan ırkçılık muamelesi yüzünden İtalya’yı terk etmek istediğini sık sık gündeme getirmişti. Cazip bir teklif aldığı Vakıfbank’a transfer olarak şimdilik ülkesinden uzakta kalmayı tercih etmiş oldu. Paola Egonu’yu tekrar İtalya Milli takımına döndürmek isteyen yöneticilere karşı kendisinde bir yumuşama görüldü. Belki bunda Vakıfbank’ın İtalyan hocası Giovanni Guidetti’nin de bir katkısı olmuştur.

Şimdi gelelim asıl gelişmeye. Paola Egonu son zamanlarda zırt pırt Milano’ya gidiyordu. Antrenman kaçırmamak için bazen günü birlik uçuyordu. Mesele anlaşıldı. Yıllardan beri izlenme rekorları kıran geleneksel Sanremo Şarkı Festivali’nde Paola Egonu sunuculuk yapacak. Fikir Sanremo Şarkı Festivali’nin baş sunucusu Amadeus’tan geldi. 7 Şubat’ta başlayıp 11 Şubat’ta sona erecek dev şarkı şöleninde Paola Egonu 9 Şubat yani üçüncü yarışma günü Amadeus’un yanında yardımcı sunucu olacak. Giyeceği kostümler belirlendi. Provalar başladı. Bence Egonu’ya ırkçılığı unutturmak için iyi bir zamanlama.

File önünde 3.44 metrelik smacı ve 3.30 metrelik bloku ile yıldızlaşan Imoco Volley’in eski oyuncusu Egonu bu görevi tek koşulla kabul etti. Özel hayatı ve çok merak edilen sevgilisi ile ilgili hiçbir sorunun kendisine sahnede ve canlı yayında sorulmaması. Sanremo Şarkı Festivali’nin patronu Amadeus bu isteği saygı ile karşıladı. Şimdi 9 Şubat’ta ekranlarda Paola Egonu’yu şık ve değişik marka tuvaletlerle izleyeceğiz. Kanımca Ariston Tiyatrosu’nda yıldız sporcu İtalya Milli Takımına tekrar döneceğini açıklayacak. Zaten ona da bu yakışır.

‘Sesimi duyan var mı?’ ve Meryl Streep

Ne zaman bir deprem olsa aklıma hep Meryl Streep gelir. Anlatayım.

Devamını Oku 07.02.2023

Meloni’nin ilk 100 günü

İtalya’nın ilk kadın Başbakanı Faşizm yanlısı Giorgia Meloni ve merkez sağ koalisyon ortakları 22 Ekim’de yemin ettikten sonra iktidardaki ilk 100 gününü tamamladı.

Devamını Oku 03.02.2023

Zelenski İtalya’yı ikiye böldü

Son yazımda Vakıfbank voleybol takımının Afro -İtalyan oyuncusu Paola Egonu’nun Sanremo Şarkı Festivali’inde bir geceliğine sunuculuk yapacağını duyurmuştum. Bu arada pasör çaprazı smaçörün alacağı ücre tte belli oldu. 25 bin Euro.

Devamını Oku 29.01.2023

<!—->

{$ item.Title $}

{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $}

{$ photo.Metadata.Title $}

<!–

–>

{$ photo.Metadata.Title $}

<!—->

0%Ana Sayfaya Yönleniyorsunuz…

Demirören Tv Holding A.Ş. – CNN ™ CNN Inc. A WarnerMedia Company.
All Rights Reserved.

LG

MD

SM

XS

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu