POLİTİKA

Derya Yanık: 14 Mayıs’ta seçimlerin yapılması bir tesadüf değildir

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Bursa’da yapılan “2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” programları toplantısında yaptığı konuşmada, 14 Mayıs’ın boşuna seçilmediğini vurguladı.

Derya Yanık: 14 Mayıs’ta seçimlerin yapılması bir tesadüf değildir

Türkiye’de seçimlere aylar kala çalışmalar hız kesmeden sürüyor.

AK Parti Genel Merkezi tarafından 81 ilde gerçekleştirilen “2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” programları kapsamında Bursa’da toplantı gerçekleşti. 

Toplantıya  Bakan Yanık’ın Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ve çok sayıda partili isim katıldı. 

Cumhurbaşkan’ı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim tarihi olarak 14 Mayıs’ı işaret etmesi üzerine çalışmalar hızlandı. 

“14 Mayıs boşuna seçilmedi”

Bunun yanı sıra seçim tarihi hakkında Türk siyaseti için dönüm noktası olduğunu belirten Bakan Yanık, programda yaptığı konuşmada, şunları söyledi: 

“Türk siyasi hayatının belki de en önemli ve kritik seçimlerinden biri 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak. 14 Mayıs 1950 Demokrat Parti’nin iktidara geldiği seçim tarihidir. Vesayet odaklarının desteklediği gruplar, Türkiye’de iki iktidara karşı devrim demiştir. Biri Demokrat Parti, bir diğeri ise AK Parti’dir.

Çünkü ikisi de milletten başka hiçbir destek, hiçbir güç odağına sırtını dayamamıştır. Çünkü her ikisi de güç odaklarına ve vesayet odaklarına karşı mücadele ederek büyümüştür.

O yüzden sadece Türkiye’de iki siyasi partinin kazandığı seçimlere, devrim yakıştırması yapılmıştır. Birisi 1950 seçimleri, birisi de AK Parti’nin 3 Kasım 2002 zaferidir. 14 Mayıs boşuna seçilmedi.

14 Mayıs, cumhuriyetimizin 100’üncü yılını tamamladığı, ikinci yüzüncü yılına başladığımız Türkiye Yüzyılı olarak bugüne kadar sahip olduğumuz, bugüne kadar edindiğimiz kazanımları daha geliştirerek Türkiye’yi dünyada daha iddialı ülke konumuna başlatacağımız ikinci yüzyılın adımdır. 14 Mayıs’ta seçimlerin yapılması bir tesadüf değildir.

Önümüzde kısa bir süre kaldı. Bugüne kadar yaptıklarımızı, bundan sonra yapacaklarımızı Türkiye Yüzyılı’nın ne demek olduğunu ve neyi inşa etmeye çalıştığımızı vatandaşımıza anlatmamız gerekiyor. Onların teveccühünü bir kez daha almamız gerekiyor.”

Bakan Yanık: 14 Mayıs boşuna seçilmedi #1
Bakan Yanık: 14 Mayıs boşuna seçilmedi #2

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu