YAZARLAR

Pazarlama Dünyasının Yeni Gerçekleri! 2022 ve Sonrası

Pazarlama Dünyasının Yeni Gerçekleri! 2022 ve Sonrası <!– window.Criteo = window.Criteo || {}; window.Criteo.events = window.Criteo.events || []; –> <!—-> <!—->

<!– function callAdblock(zoneid,width,height){ var el = document.getElementById(‘crt-‘+zoneid); el.style.width=width+”px”;el.style.height=height+”px”; Criteo.events.push(function(){Criteo.DisplayAcceptableAdIfAdblocked({‘zoneid’: zoneid, ‘containerid’: ‘crt-‘+zoneid});}); window.addEventListener(“message”, function (e){ if(e.origin == (location.protocol==’https:’?’https://’:’http://’) + ‘cas.criteo.com’ && e.data == ‘passback-‘+zoneid) document.getElementById(‘crt-‘+zoneid).style.display = “none”; else return; }, false); } callAdblock(1049548,160,600); –>

<!–

–>

Pazarlama dünyasının geleceği hakkında kısa bilgi olarak; dijital pazarlama, kişiselleştirilmiş pazarlama, veri odaklı pazarlama, sosyal medya pazarlama, video pazarlama, sesli arama ve asistanlar, nesnelerin interneti (IoT) ve sanal gerçeklik (VR) gibi teknolojilerin etkisiyle daha da ilerleme kaydedecektir.

<!–

Pazarlama dünyasının geleceği hakkında kısa bilgi olarak; dijital pazarlama, kişiselleştirilmiş pazarlama, veri odaklı pazarlama, sosyal medya pazarlama, video pazarlama, sesli arama ve asistanlar, nesnelerin interneti (IoT) ve sanal gerçeklik (VR) gibi teknolojilerin etkisiyle daha da ilerleme kaydedecektir.

–>

Ayrıca, müşterilerin beklentileri ve tercihleri de değişecektir. Örneğin, müşteriler daha fazla kişiselleştirilmiş hizmetler, hızlı ve kolay satın alma seçenekleri, doğal dil işleme teknolojileri kullanılarak yapılan pazarlama çalışmalarını bekleyecektir. Bu nedenle, pazarlama profesyonelleri, yenilikleri ve müşteri beklentilerini sürekli olarak takip etmeli ve buna göre stratejilerini uyarlamalıdır.

Pazarlama Dünyasının 2022 öncesi ;

Dijital pazarlama: İnternet ve mobil cihazların yaygınlaşması nedeniyle, dijital pazarlama taktikleri önem kazanmıştır. SEO, sosyal medya, e-posta pazarlama gibi yollarla hedef kitleye ulaşmak mümkündür.

Kişiselleştirilmiş pazarlama: Müşterilerin ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre özel pazarlama mesajları oluşturmak, daha etkili sonuçlar elde etmeyi sağlar.

İçerik pazarlama: İçerik pazarlama, markaların müşterilerine değerli bilgi sağlamak suretiyle, onların güvenini kazanmasını amaçlar. Blog yazıları, video içerikleri gibi yollarla yapılabilir.

Sosyal sorumluluk: Müşterilerin markaların sosyal sorumluluk projelerine katılmasını beklediği görülmektedir. Bu nedenle, markalar sosyal sorumluluk projelerine yatırım yapmalıdır.

Analitik: Pazarlama faaliyetlerinin etkili olup olmadığını ölçmek ve analiz etmek, pazarlama stratejilerini geliştirmek için önemlidir.

Pazarlama Dünyasının 2022 sonrası ;

Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinin kullanımının yaygınlaşması: Pazarlama kampanyalarında ve ürün tanıtımlarında bu teknolojilerin kullanımı arttırılacak.

Sosyal medya influencer’ların önemi: Sosyal medya influencer’ları, markalar için önemli bir pazarlama aracı haline gelecek.

Video içeriğinin önemi: Video içeriği, pazarlama kampanyalarında ve ürün tanıtımlarında önemli bir yer tutacak.

Veri ve analitiklerin kullanımı: Pazarlama kampanyalarının planlanması, uygulanması ve değerlendirilmesinde veri ve analitiklerin kullanımı arttırılacak.

Kişiselleştirilmiş pazarlama: Kişiselleştirilmiş pazarlama, markalar için önemli bir trend haline gelecek.

Sağlıkla ve Sevgiyle kalın,

3 KURALI LÜTFEN UNUTMAYIN! MASKE – MESAFE – TEMİZLİK

Blog içeriğinin sağladığı faydalar neler, niçin gerekli?

Web siteleri arasında blog siteleri de bulunur. Birçok kişi blog sitelerinde bazı konuları inceleyebilir. Blog sitesinin tam olarak ne için hizmet verdiği ve ne işe yaradığı insanların ilgisini çeken bir konudur. Blog yazıları nasıl fayda sağlar? Nedir ve ne işe yarar?

Devamını Oku 30.01.2023

Remarketing ve Retargeting Arasındaki Fark Nedir, Neden Önemli?

Yeniden pazarlama ve yeniden hedefleme birbirinin yerine kullanılabilir, ancak ücretli medya reklamcılarının bilmesi gereken bazı önemli farklılıklar vardır. İlk başta sanki aralarında bir fark yokmuş gibi algılanır. Lakin, öyle değil! Gelin hep beraber bu farklara bir göz atalım…

Devamını Oku 05.01.2023

Limon ağacı hikayesini hiç duydunuz mu?

Değerli okuyucularım; 2022’yi iyisiyle, kötüsüyle geride bırakmadan önce, son haftanın köşe yazısını Dijitalden bağımsız yazmak istedim. Bu haftaki köşe yazım “Sevgi, Yardımlaşma ve Özgüven” üzerine olsun dedim. Limon ağacı hikayesini hiç duydunuz mu?

Devamını Oku 26.12.2022

<!—->

{$ item.Title $}

{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $}

{$ photo.Metadata.Title $}

<!–

–>

{$ photo.Metadata.Title $}

<!—->

0%Ana Sayfaya Yönleniyorsunuz…

Demirören Tv Holding A.Ş. – CNN ™ CNN Inc. A WarnerMedia Company.
All Rights Reserved.

LG

MD

SM

XS

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu