HABERLER

Hatay’da 11 yıl önce yapılan 250 rezidans depremde yerle bir oldu

Hatay’daki en lüks yapılardan biri olarak bilinen ve Antis Yapı tarafından 2012 yılında yapımı tamamlanan Rönesans Rezidans depremden sonra yıkıldı.

Hatay’da 11 yıl önce yapılan 250 rezidans depremde yerle bir oldu

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde önceki gün saat 4.17’de 7,7; Elbistan ilçesinde saat 13.24’te 7,6 büyüklüğünde deprem olurken, Gaziantep’te de büyüklükleri 6,4 ile 6,5 olan iki deprem meydana geldi.

10 kentte yıkıma neden olan depremler sonucunda Hatay’da bulunan 250 dairelik bir rezidans projesi de yerle bir oldu.

2012 yılında Antis Yapı tarafından İnönü Bulvarında bulunan 10 bin 500 metrekare arazi üzerinde inşa edilen 12 katlı Rönesans Rezidans adlı projenin deprem yönetmeliğine uygun bir şekilde radye temel üzerinde yapıldığı belirtilmişti.

44 metrekareden 174 metrekareye kadar değişen büyüklüklerde 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 tipinde inşa edilen daireleri inşa eden şirketin şimdiye kadar binden fazla konutun inşa ettiği öğrenildi.

Mimar Mehmet Yaşar Coşkun ve Hüseyin Yalçın Coşkun’un kurucusu olduğu Antis Yapı, Karadağ’da inşaat faaliyetlerinin yanı sıra, geçici oturum ve vatandaşlık konusunda danışmanlık hizmeti veriyor.

Rönesans Rezidans 2012 yılında inşa halindeyken….

Rönesans Rezidans 2013 yılında yapımı tamamlandıktan sonra…

Rönesans Rezidans 2023 yılında Kahramanmaraş depremlerinden sonra yıkıldı.

Hatay toz duman: Deprem enkazı havadan görüntülendiİlginizi ÇekebilirHatay toz duman: Deprem enkazı havadan görüntülendiHatay’dan yükselen isyan: Cesetleri yere koyup üstünü örtüyorlar, yer kalmadıİlginizi ÇekebilirHatay’dan yükselen isyan: Cesetleri yere koyup üstünü örtüyorlar, yer kalmadıHatay Belediye Başkanı Savaş: Belediye binamız da artık yok, iletişim hâlâ büyük problemİlginizi ÇekebilirHatay Belediye Başkanı Savaş: Belediye binamız da artık yok, iletişim hâlâ büyük problem

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu