SON DAKİKA

FETÖ’den 15 Temmuz darbe itirafı: ”Kurumlar el değiştirecek”

KAYNAKCNN TÜRK

”DARBEYİ KULAĞIMA FISILDADI” İDDİASI

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in kaçırıldığını iddia eden yeğeni Ebuseleme Gülen, yeni bir iddiada bulundu. Bu kez, elebaşı Gülen’in darbeyi kulağına fısıldadığını söyledi.

Ebuseleme Gülen’in iddiasına göre, 15 Temmuz darbe girişimi öncesi, terör örgütü elebaşı Gülen, yeğenine kalkışmayı anlattı. “Fetullah Gülen kulağımın dibine geldi. Dudağı kulağıma dokunuyordu. ‘Arkadaşlar bir şey düşünmüş. Yakında Türkiye’de bütün kurumlar el değiştirecek.” ifadelerini kullandı.

”BUNU YAPANLARIN BİZİM ARKADAŞLAR OLDUĞUNU BELLİ ETMEYİN”

Yeğeninden kendisinin yaptığını belli etmemesini istedi. Ebuseleme Gülen’in iddiasına göre, Gülen “Siz de çok önemli kurumlara geleceksiniz. Sakın bu olduğunda bunu yapanların bizim arkadaşlar olduğunu belli etmeyin. Bulunduğunuz konumlarda mütevazı olun, renk vermeyin. Müsaade sizin” dedi.

“SAKIN OYUNU YAPMA”

Ebuseleme Gülen’in iddiasına göre, Adil Öksüz ondan bir oyun kurmasını istedi. “17 Temmuz’da Recep Tayyip Erdoğan’ı, hırsız-katil gösteren böyle bir oyun yapmamı istediler.” ifadelerini kullandı. Ancak 2016’daki 15 Temmuz darbe girişimi öncesi elebaşı Fetullah Gülen Ebuseleme Gülen’e “Sakın oyunu yapma” dedi.

Ebuseleme Gülen, terör örgütü elebaşı Gülen’in çok hasta olduğunu ve kandırıldığını, Cevdet Türkyolu tarafından yönetildiğini iddia etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu