SON DAKİKA

Bodrum’da beşinci etap, deniz temizliği Akyarlar’da yapıldı

Bodrumda beşinci etap, deniz temizliği Akyarlarda yapıldı
expand

BODRUM (Muğla), (DHA)-MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde, Belediyesi tarafından düzenlenen 2024 yılı deniz dibi temizliğinin beşinci etabı, Akyarlar sahilinde gerçekleştirildi.

Bodrum’un Kumbahçe Mahallesinde başlayan ve Yarımada koylarında devam eden 2024 yılı Deniz Dibi Temizliği etkinliği bu hafta Akyarlar Koyu’nda yapıldı. Deniz dibi temizliğinin yanında vatandaşlar ve öğrenciler da kıyıda temizlik çalışması yaptı.

Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü organizasyonuyla gönüllü dalış ekibi tarafından gerçekleştirilen Deniz Dibi Temizliği etkinliğine Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci’yi temsilen Başkan Vekili Niyazi Atare, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Çelikkan, Akyarlar Muhtarı İsmihan Ulutaş, TÜRÇEV Bodrum yetkilileri, Akyarlar Hacı Mahmut Tınaztepe İlkokulu öğrencileri, otel yöneticileri ile personeller katıldı.

Bodrum’un koylarını çöp ve atıklardan arındırmayı amaçlayan temizlik etkinliğinde denizden otomobilden plastik sandalyeye, pet şişeden çeşitli ambalaj atıklarına kadar pek çok atık toplandı. Atıklar Akyarlar Balıkçı Barınağı’nda sergilendi. Toplanan 250 kilogram atık, geri dönüşümü yapılmak üzere Konacık Mahallesindeki 1. Sınıf Atık Getirme Merkezine götürüldü. Deniz Dibi Temizliği, 12 Haziran Çarşamba günü Turgutreis sahilinde devam edecek.(DHA)

FOTOĞRAFLI

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu