SON DAKİKA

Avalanche Studios Group, iki oyun stüdyosunu birden kapatıyor

Avalanche Studios Group, iki oyun stüdyosunu birden kapatıyor
expand

KAYNAKDonanım Günlüğü

Son çıkan oyunlar pek beğenilmeyince, seri eski günlerini arar oldu. Just Cause serisinin yaşadığı bu kan kaybı, bu serinin arkasındaki şirket olan Avalanche Studios Group’u da etkiledi. Son dönemde neredeyse tüm oyun dünyasını etkileyen finansal durgunlukla baş etmekte zorluk çeken Avalanche Studios Group, iki stüdyosunu birden kapatma kararı aldı. Oysa bu stüdyolardan biri sadece birkaç ay önce açılmıştı.

Avalanche Studios Group sadece bu iki stüdyoyu kapatmakla kalmayacak, aynı zamanda bu stüdyolarda çalışan tüm ekiplerle de yolunu ayıracak. Böylece şirketin iş gücü yaklaşık yüzde 9 küçülmüş olacak.

Ana merkezleri İsveç’te bulunan şirketin kapattığı iki stüdyo, New York ve Montreal’deki stüdyoları olacak. Şirket Stockholm, Malmö ve Liverpool’daki stüdyolarında ise çalışmalarını sürdürecek.

Şirket şu sıralar Contraband adlı yeni bir oyun üzerinde çalışıyor. Contraband’in, 1970’lerde geçeceği ve oyuncuların kaçakçılık yaptığı bir co-op oyunu olacağı söyleniyor. Oyunun çıkış tarihi henüz netlik kazanmadı. Ancak Contraband’in daha çıktığı gün Xbox Game Pass’e geleceği biliniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu