HABERLER

Anne, baba ve 2 çocuğu enkazdan 64 saat sonra kurtarıldı

Kahramanmaraş’ta depremde yıkılan binanın enkazında kalan anne, baba ile 2 ve 4 yaşındaki çocukları, depremden yaklaşık 64 saat sonra kurtarıldı.

Anne, baba ve 2 çocuğu enkazdan 64 saat sonra kurtarıldı

Cansuyu Derneğinden yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından bölgeye giden ekipler, AFAD koordinasyonunda çalışmalarını sürdürüyor.

KURTARMA ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

AFAD ve Cansuyu Derneği Arama Kurtarma ekibi, Kahramanmaraş’taki Trabzon Caddesi’nde yıkılan Yıldız Apartmanı’nın enkazında çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Ekipler, enkazı üç kat kesip tünel oluşturarak baba Mehmet Özbek (25), anne Sude Rümeysa (25) ile çocukları 2 yaşındaki Elif Berra ve 4 yaşındaki Zeynep’e depremden yaklaşık 64 saat sonra ulaştı.

Alkışlarla enkazdan çıkarılan Özbek ailesi, sağlık ekiplerine teslim edildi. (AA)

TTB'den deprem açıklaması: Enkaz altında hipotermiden ölenler varİlginizi ÇekebilirTTB’den deprem açıklaması: Enkaz altında hipotermiden ölenler varDepremzedeler acıyı SÖZCÜ Televizyonu'na anlattı: Hırsızlık yapmak zorunda bırakıldık kızım...İlginizi ÇekebilirDepremzedeler acıyı SÖZCÜ Televizyonu’na anlattı: Hırsızlık yapmak zorunda bırakıldık kızım…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu