HABERLER

Vatandaş, Kılıçdaroğlu’ndan böyle yardım istedi: Allah rızası için vinç istiyoruz

Kahramanmaraş’ta yakınları enkaz altında kalan bir depremzede, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yardım istedi: Vinç olmadığı için yapamıyorlar Allah rızası için! Başınızdan savmayın ne olur…

Depremin yerle bittiği kentleri gezen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adana ve Hatay’ın ardından Kahramanmaraş’a geçti.

Bir vatandaş Kılıçdaroğlu’nun yanına gelerek, “Allah rızası için, kardeşim… Kardeşim… Dozer lazım bize, kepçe lazım, vinç lazım! Kardeşim 3 gündür enkazda Damla Apartmanı’nda. İki yeğenim var, iki kardeşim var, vinç lazım bize! Allah aşkına ne olur, vinç istiyoruz. Vinç olmadığı için yapamıyorlar Allah rızası için! Başınızdan savmayın ne olur” diyerek yardım istedi.

Kılıçdaroğlu, “Ekipler başında, buradaki arkadaşımız Ankara’dan gelen kurtarma ekibinin başında. Bütün iş makineleri var. Bir arkadaşımıza daha söyledik sizinle beraber ilgilenecekler” yanıtını verdi.

“KOORİDNASYON YOK”

Pazarcık ilçesinde depremzedeleri ziyaret eden Kılıçdaroğlu, “Adana’da da gördüğüm, Hatay’da da gördüğüm, Osmaniye’de de gördüğüm, Kahramanmaraş’ta da gördüğüm, şimdi Adıyaman’a gideceğiz, orada da göreceğim, aynı şikayet var. ‘Koordinasyon yok’ diye bir şikayet var. Biz şimdi ‘Halk Koordinasyon Merkezleri’ni kuracağız. Genel Merkez ile bağlantılı olacak bunlar. Şikayetler anında ilgili birimlere aktarılacak. Yardımların dağıtımında da ciddi bir sorun var. Onun için de zaten Genel Merkez’de bir birimimiz vardı, o birimi tekrar aktif edeceğiz ve deprem konusunda da çalışmalarını isteyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“ELİMİZDEN GELEN BÜTÜN ÇABAYI GÖSTERECEĞİZ”

“Böyle de her aşamada bir şekliyle var olan sorunları bir an önce çözmek ve gidermek istiyoruz” diyen Kılıçdaroğlu, “Hiç kimsenin unutmaması gereken bir şey var. Türkiye güçlü bir ülke. Bizim belediye başkanlarımızın tümü seferber olmuş durumdalar. Bu çerçevede elimizden gelen bütün çabayı göstereceğiz. Halkımın bundan emin olmasını isterim” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu tek tek paylaştı: Gelsinler tutuklasınlarİlginizi ÇekebilirKılıçdaroğlu tek tek paylaştı: Gelsinler tutuklasınlarCHP'li Vekiller: 'Enkazlara müdahale yetersiz'İlginizi ÇekebilirCHP’li Vekiller: ‘Enkazlara müdahale yetersiz’

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu