MANŞETLER

TFF, FIFA’dan transfer sezonunun uzatılmasını talep etti

Türkiye Futbol Federasyonu, yaşanan deprem felaketinden dolayı FIFA’ya resmi bir şekilde başvuru yaparak transfer ve tescil döneminin uzamasını talep etti.

TFF, FIFA'dan transfer sezonunun uzatılmasını talep etti

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), maksimum 28 gün olan ara transfer döneminin 10 gün daha uzatılması için FIFA ile anlaşma sağladı.

TFF’nin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“FIFA’nın Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı’nın ulusal düzeyde de bağlayıcı olan düzenlemelerine uygun olarak; profesyonel futbolculara ilişkin 2022-2023 futbol sezonu ikinci transfer ve tescil dönemi maksimum 28 gün olacak şekilde 12 Ocak 2023 – 8 Şubat 2023 tarihleri arasında belirlenmişti.

“Sözlü onay alındı”

Ancak, ülkemizde yaşanan deprem felaketleri nedeniyle milli yas ilan edilerek 10 ilimizde OHAL kararı alınması sebebiyle; Federasyonumuz transferde olumsuzluklar yaşanmaması adına 06.02.2023 tarihinde FIFA’ya resmi bir şekilde başvuru yaparak, içinde bulunduğumuz transfer döneminin uzatılmasını talep etmiştir. FIFA ile yapılan görüşmelerde transfer döneminin on gün süreyle uzatılmasına ilişkin sözlü olarak onay alınmış olup, yazılı onay süreci beklenmektedir. Kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu