SON DAKİKA

Tarsus’ta pedallar çevre için döndü

Tarsus’ta pedallar çevre için döndü
expand

Okan ÇALIŞKAN/TARSUS(Mersin), (DHA)-MERSİN’de Tarsus ilçesinde Dünya Çevre Günü nedeni ile yüzlerce kişi, kentin benzersiz dört bir köşesinde pedalları çevirdi.

Tarsus Belediyesi tarafından Dünya Çevre Günü’nü kutlamak ve daha temiz bir çevre için farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen ‘Bisikletini AL-GEL’ etkinliği yoğun bir katılımla gerçekleşti. Etkinliğe Belediye Başkanı Ali Boltaç ile birlikte birçok bisiklet grubu da katıldı.

Çevre temizliğine dikkat çekilen etkinlikte birbirinden eğlenceli görüntülere sahne olundu. Bisiklet etkinliğinin ardından Tarsus’un doğal güzelliği Şelale’de çevre temizliği yapıldı. Temizlik sonrası kentin ünlü limon dondurmasıyla misafirler serinleyerek tatlı bir mola verdi.

Yeşil bir Tarsus için mücadele edeceğini kaydeden Belediye Başkanı Ali Boltaç, “Ben çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakmak istiyorum. Bu yüzden bir farkındalık yaratmak istiyoruz. Çevremizi temiz tutacağız ve gelecekteki nesillere güzel bir çevre bırakacağız. İklim krizi sorunumuz da var. Bu anlamda bisiklete teşvik etmek istiyoruz. Sağ olsun bütün bisiklet toplulukları bugün bize destek veriyorlar. İşte bu dayanışma ve kaynaşma olduğu müddetçe inanın çok güzel günler bizi bekliyor. Başta biz şehrimize sahip çıkmalıyız” dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu