SON DAKİKA

SGK ile Osmaniye Belediyesi’nden emekliler için işbirliği protokolü

SGK ile Osmaniye Belediyesinden emekliler için işbirliği protokolü
expand

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) – SOSYAL Güvenlik Kurumu (SGK) Osmaniye İl Müdürlüğü ile Osmaniye Belediyesi arasında, emeklilerin hayatlarının ikinci baharını en iyi koşullarda geçirmelerini sağlamak adına işbirliği protokolü imzalandı. Osmaniye Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleştirilen protokol, Belediye Başkanı İbrahim Çenet ile SGK İl Müdürü Mücahit Çelik tarafından imzalandı. Proje çerçevesinde, emekliler için toplu taşıma ücretlerinde indirim sağlanması, kültürel miras gezilerinin düzenlenmesi, hobi bahçesi oluşturulması, kahvaltı programları, emekli evi projesi, Emekli vatandaşlara yönelik emekli izci kulübü oluşturulması Yaşlı Kurt konseptli proje oluşturulması ve emeklilere yönelik tiyatro gösterileri, müzik dinletisi gibi etkinlikler düzenlenecek.

EMEKLİLERİİN SOSYAL VE KÜLTÜREL GELİŞİMLERİNE KATKI SAĞLANACAK

Osmaniye Belediyesine, emekliler için yapılan işbirliği protokolü için teşekkür eden Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Osmaniye İl Müdürü Mücahit Çelik, “2024 Yılı Emekliler Yılı ilan edildiği için emeklilerimize bir dizi sosyal imkanları sağlayabilmek adına Osmaniye Belediyemizle emekli evinden tutunda, emeklilerimize yapılacak bir çok indirimlerle alakalı destek olmak maksadıyla sosyal ve kültürel alanda gelişimlerine katkı sağlamak ve emeklilerimizin tecrübelerinden faydalanmak adı altında bir dizi protokoller imzalıyoruz” dedi.

PROJE, OSMANİYE BELEDİYESİ VE SGK İLE BİRLİKTE UYGULANACAK

Osmaniye Belediye Başkanı İbrahim Çenet, emeklilerin gündelik hayatlarını kolaylaştıran, gezi planları sunan ve yaşamlarından zevk aldığı bir geleceği sunacak olan projenin protokolünün imzalandığını söyledi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu