DÜNYA

Rusya: Türkiye’ye 100 kişilik arama kurtarma ekibi göndermeye hazırız

Rusya: Türkiye’ye 100 kişilik arama kurtarma ekibi göndermeye hazırız – Dünyadan Haberler

Rusya: Türkiye’ye 100 kişilik arama kurtarma ekibi göndermeye hazırız

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı’nın resmi Telegram hesabından yapılan yazılı açıklamada, Rusya Acil Durumlar Bakanı Aleksandr Kurenkov’un talimatıyla 100 kişilik arama kurtarma ekibinin Türkiye’ye gönderilmek üzere hazır duruma geçtiği belirtildi. Bunun için 2 adet İl-76 uçağının hazırlandığı kaydedilen açıklamada Kurenkov’un değerlendirmelerine de yer verildi. Kurenkov, “Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, vatandaşlarının kendilerini zor durumda bulduğu dost bir devletin yardımına her zaman hazırdır.” ifadesini kullandı.

AFAD 7.4 büyüklüğünde olarak açıkladığı depremin büyüklüğünü 7.7 olarak güncelledi. Yapılan açıklamada, “Bu sabah 04:17’de Pazarcık (Kahramanmaraş) da meydana gelen depremin büyüklüğü yapılan ayrıntılı sismolojik çalışmalarla Mw 7.7 olarak revize edilmiştir.” denildi.

PUTİN’DEN, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TAZİYE MESAJI

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından dünyanın birçok ülkesinden Türkiye’ye destek mesajları geliyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a taziye mesajı gönderdi. Rusya’nın desteğe her zaman hazır olduğu vurgusu yapılan taziye mesajında, “Ülkenizde yaşanan büyük depremin neden olduğu can kayıpları ve yıkım nedeniyle içten başsağlığı dileklerimi gönderin. Hayatını kaybedenlerin aile ve yakınlarına acılarını paylaştığımı, yaralananlaraysa acil şifa dileklerimi iletmenizi rica ediyorum. Gereken yardımı göstermeye hazırız” ifadeleri kullanıldı.

7,4 büyüklüğündeki deprem: Dünyadan Türkiye'ye taziye ve destek mesajları 7,4 büyüklüğündeki deprem: Dünyadan Türkiye'ye taziye ve destek mesajları

7,4 büyüklüğündeki deprem: Dünyadan Türkiye’ye taziye ve destek mesajları

KREMLİN: TÜRKİYE’YE RUSYA’DAN KURTARMA EKİPLERİ GÖNDERİLEBİLİR

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, deprem felaketi sonrası Rusya’nın Türkiye ve Suriye’ye yardıma hazır olduğunu en üst düzeyde bildirdiğini söylerken, Rusya’nın desteğinin Türkiye ve Suriye’nin ihtiyaç ve talebine bağlı olacağını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu