OTOMOBİL

Opel’in yeni sportif markası “GSe” olacak

Opel’in yeni sportif markası “GSe” olacak

Opel’in sportif elektrikli modeli yeni Astra GSe 165 kW/225 HP gücünde şarj edilebilir hibrit motoru ve çarpıcı tasarımıyla otomobil tutkunlarının karşısına çıkıyor. Opel Manta GSe’den esinlenen 18” hafif alaşım jantlar ve özel AGR sertifikalı GSe performans koltuklar öne çıkarken, GSe’ye özel şasi ile daha alçak sürüş yüksekliği, özel direksiyon ayarı ve benzersiz süspansiyon, sürüşe damgasını vuruyor. Opel Astra GSe, yeniden yollara çıkan efsanevi “GSe” kısaltmasını kullanan ilk Opel modellerinden biri olmasıyla dikkat çekiyor. Opel’in devam eden elektrikliye geçiş hamlesine uygun olarak, üç harften oluşan kısaltma artık “Grand Sport electric” anlamına geliyor ve Şimşek logolu markanın dinamik, elektrikli modellerine yönelik yeni alt markasını temsil ediyor.

Spor ve elektrikli

Yeni GSe modellerinde olması gerektiği gibi, Astra Gse, 18” alaşım jantlar ve karakteristik GSe ön tampon ile yollara çıkacak. GSe versiyonuna özel performans tipi koltuklar, sürücü ve ön yolcunun araca tamamen entegre hissetmesini sağlıyor. İleri teknoloji ürünü Opel sürüş destek sistemleri ise bu paketi tamamlıyor. Opel “GSe” logosu, Opel Commodore GS/E ve Opel Monza GSE örneğinde olduğu gibi “Grand Sport Enjenksiyon” kelimelerinin kısaltmasıydı. GSe artık Opel’in alt markası ve ürün gamının tepe noktasını oluşturuyor ve “Grand Sport electric” anlamına geliyor. Üstün sürüş keyfi değerlerini yerel olarak sıfır emisyonlu ulaşımla harmanlayan Opel GSe versiyonları, “Zamanın Ruhu” performansını yeniden tanımlıyor.

Gelişmiş şarj edilebilir hibrit

Test sürüşleri Malaga’da yapılan GSe’ler 4 silindirli ve 1,6 litre hacimli benzinli motor 133 kW/180 HP güç üretiyor. Benzinli motoru 81,2 kW/110 HP elektromotor destekliyor. Böylece ortaya 165 kW/225 HP sistem gücü ve maksimum 360 Nm tork çıkıyor. Tüm bu verilerle yeni Astra GSe, sınıfının standartlarını belirliyor. Beş kapılı hatchback model 0’dan 100 km/s hıza 7,5 saniyede hızlanıyor ve 235 km/s (Tamamen elektrikli 135 km/s) maksimum hıza ulaşıyor. Bununla birlikte 12,4 kWs lityum-iyon batarya sayesinde Astra GSe, WLTP’ye göre yerel olarak 64 kilometreye kadar emisyonsuz yol kat edebiliyor. Yeni Astra GSe’de, 3,7 kW entegre şarj cihazı standart olarak geliyor. 22 kW duvara entegre şarj modülü ile yaklaşık 2 saatte tam şarj olabiliyor. Astra GSe versiyonlarını 10 milimetre alçaltılmış özel bir şasi ile donatarak performans odaklı sürüş özellikleri elde ederken, yakın rakipleriyle karşılaştırıldığında; viraj alırken, fren yaparken ve her Opel gibi yüksek hızlı otoyol sürüşlerinde üstün denge sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu