SPOR

Milli basketbolcu Nilay Aydoğan’ın ağabeyinin yardım çağrısı

Kahramanmaraş merkezli depremde enkaz altında kalan sporcular, yardım bekliyor. Milli basketbolcu Nilay Aydoğan’ın ağabeyi, kardeşinin telefonuna ulaştıklarını belirtirken yardım çağrısında bulundu.

Milli basketbolcu Nilay Aydoğan’ın ağabeyinin yardım çağrısı

Deprem bölgesinden sporcularla ilgili acı haberler gelirken, kulüpler ve aileleri çaresiz bekleyişlerini sürdürüyor.

Büyükannesi Malatya‘da çöken apartmanda yaşamını yitiren Frutti Extra Bursasporlu Ahmet Düverioğlu’nun kuzeni ve Çankaya Üniversitesi’nin milli basketbolcusu Nilay Aydoğan hala enkaz altında…

Nilay Aydoğan’ın ağabeyi, “Telefonunu bulduk. Allah aşkına yardım edin. Burada çalışan ekibin yarısını başka yere götürdüler. Ses dinleme cihazları lazım… Betonu kesecek makine olmadığı için müdahale edemiyoruz” diye seslendi.

Çöken bina, 2. Ordu Komutanlığı’na çok yakın olmasına rağmen askerlerin enkaza validen emir almadıkları için müdahale etmedikleri ileri sürüldü.

Öte yandan, Voleybol Kadınlar 2. Lig ekibi Hatay Gençlik ve Spor Kulübü’nün 3 sporcusu da halen göçük altında. Gözde Öztürk, İrem Kurtoğlu ve Dilek Mucuk; Antakya’da, Gündüz Caddesi, Bostan Sokak, No: 1, Yeşilyurt Apartmanı’nda AFAD ekiplerinin gelmesini bekliyor.

Aynı evde kalan iki voleybolcu daha önce kurtulmuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu