SON DAKİKA

Menemen'de kalpleri ısıtan yardım

Menemen’de kalpleri ısıtan yardım – Menemen Haber <!– window.Criteo = window.Criteo || {}; window.Criteo.events = window.Criteo.events || []; –> <!—-> <!—->

<!– function callAdblock(zoneid,width,height){ var el = document.getElementById(‘crt-‘+zoneid); el.style.width=width+”px”;el.style.height=height+”px”; Criteo.events.push(function(){Criteo.DisplayAcceptableAdIfAdblocked({‘zoneid’: zoneid, ‘containerid’: ‘crt-‘+zoneid});}); window.addEventListener(“message”, function (e){ if(e.origin == (location.protocol==’https:’?’https://’:’http://’) + ‘cas.criteo.com’ && e.data == ‘passback-‘+zoneid) document.getElementById(‘crt-‘+zoneid).style.display = “none”; else return; }, false); } callAdblock(1049548,160,600); –>

Menemen'de kalpleri ısıtan yardım Menemen'de kalpleri ısıtan yardım

Menemen’de kalpleri ısıtan yardım

İZMİR, (DHA)-KAHRAMANMARAŞ’taki depremlerden etkilenen ve yıkımların olduğu bölgeye en anlamlı yardımlardan biri de İzmir’in Menemen ilçesindeki çocuklardan geldi. Menemenli Barlas, Elif, Ayşe, Furkan ve Yusuf, depremzede kardeşlerine battaniye, giysi, oyuncak ve kumbarasındaki paranın yanında mektup da gönderdi. Çocukların yazdığı mektuplar, duygulandırdı.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremin ardından, Menemen Belediyesi’nin başlattığı yardım seferberliği 3’üncü gününde de devam ediyor. Halil Alkaya Pazar Yeri ve Egekent 2 Kapalı Spor Salonu’nda süren kampanyaya 7’den 77’ye herkes destek veriyor. Paketlenen yardım kolilerinde gıda ve giysilerin yanında kumbarasında biriktirdiği paralarını, elbiselerini ve oyuncaklarını gönderen çocukların hediyeleri dikkati çekti. Vatandaşlar, yardım kampanyasına katılmak üzere Halil Akkaya Pazar Yeri’ne geldi. Barlas, Elif, Ayşe, Furkan ve Yusuf da depremzede kardeşlerine battaniye, giysi, oyuncak ve kumbarasındaki paranın yanında yazdıkları notları da belediye yetkililerine teslim etti. Annesine kumbarada biriktirdikleri parayla birlikte “Annecim; kumbaramızdaki paralarla depremdeki kardeşlerimize onları sıcak tutacak bir şeyler al. Üşümesinler” notunu veren Furkan ve Yusuf ile oyuncaklarını getiren Barlas’ın “Dualarımız sizinle bu oyuncaklar sizin için” notu duygulandırdı. Çocukların yazdığı mektupları gören belediye personeli gözyaşlarını tutamadı.

‘KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ’
Yüzyılın en büyük yıkımı olarak nitelendirilen depremleri değerlendiren Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Türk Milleti acılarla yoğrulmuş, zorlukları aşarak büyümüş ve her zorluktan sonra birbirine daha çok kenetlenmiş bir millettir. Bu gerçeği yaşadığımız afetten sonra bir kez daha gördük. Vicdanlarımız ve kalplerimiz titreyerek depremzede vatandaşlarımıza yardım amacıyla gece gündüz demeden çalışıyoruz. Acılarını dindirmek kolay olmayacak, yaralarını sarmak pek de mümkün olmayacak bunu biliyoruz ama onların yanında olduğumuzu göstermemiz gerekiyor. Yediden yetmişe bu yükü hepimiz omuzlayacak kardeşlerimizin yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

‘DUYGULAR MESAFE TANIMAZ’
Büyük küçük herkesin yardım etmek için seferber olduğunu sözlerine ekleyen Pehlivan, yardım  TIR’larının dün akşam saatlerinde yola çıktığını belirtip, sözlerini şöyle sürdürdü: “Duyguların mesafesi yok, duaların zamanı ve şehri yok. İnanıyorum ki Allah gönülden ettiğimiz dualarımızı depremzedelerimize ulaştıracak, maddi yardımlarımızla varlığımızı hissettireceğiz. Menemenli çocuklarımızın yaptıkları hepimizi duygulandırdı. Biliyorsunuz çocuklar için sevdiği oyuncakları çok kıymetlidir. Kardeşlerinin yanında olmak için çocuklarımız oyuncaklarından vazgeçiyorlar, kumbaralarında biriktirdiklerini kardeşlerine gönderiyorlar. Bu güç bizi ayağa kaldıracak güçtür. Çocuklarımızın yüce gönülleri hepimize güç verdi. İşte bu dayanışma duygusu belki de bizim acılarımızı azaltıyor. Gönderilen mektuplarda ve eşyalara dokunduğumuz zaman minik bir kalbin olduğunu hissediyoruz. Emin olun bunlar ufak tefek şeyler değil. Türkiye’nin bir yerinde bir acı yaşandı mı bunu tüm Türkiye hissediyor. Bunu çocuklarımızda da görüyoruz. Menemen Belediyesi olarak çocuklarımızın gönderdiği bu emanetleri yerlerine ulaştıracağız. Yardım tırlarımız ve iş makinelerimiz dün akşam afet bölgesine doğru yola çıktı. İnşallah yardımlarımızı kazasız belasız afet bölgesine ulaştıracağız.”)(DHA)

<!—->

{$ item.Title $}

{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $}

{$ photo.Metadata.Title $}

<!–

–>

{$ photo.Metadata.Title $}

<!—->

0%Ana Sayfaya Yönleniyorsunuz…

Demirören Tv Holding A.Ş. – CNN ™ CNN Inc. A WarnerMedia Company.
All Rights Reserved.

LG

MD

SM

XS

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu