SON DAKİKA

Kulis Haber: İYİ Parti’de Akşener yanlıları tasfiye mi edilecek?

KAYNAKCNN TÜRK

DERVİŞOĞLU KİMİ HEDEF ALDI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İYİ Parti eski genel başkanı Meral Akşener görüşmesi sonrası İYİ Parti’den yeni kopmalar gündeme gelir mi? Müsavat Dervişoğlu hafta sonu bazı milletvekillerinin Akşener’in sözcülüğünü yapması için “Görmezden gelemem izin veremem” çıkışını yaptı. Bu isimler için parti içi disiplin mekanizması mı çalıştırılacak? Akşener’e yakınlığı ile bilinen İstanbul Milletvekili Burak Akburak, bu süreçte öne çıkan isim oldu. Akburak CNN TÜRK’e değerlendirmelerde bulundu. “Üzerime alındım elbette, kırıldım. Kırılmamak mümkün mü? Ama Müsavat Dervişoğlu benim abimdir, ters düşsek bile saygıda kusur etmem. Şuan bir talebim yok ama kendisi çağırırsa gider görüşürüm. Aramızda abilik kardeşlik hukuku var” dedi.

Akburak, “Kurucu genel başkanımız Meral Akşener’i yıpratma operasyonuna da razı gelmem” ifadelerini kullandı. Peki, Akburak partiden ayrılmayı düşünüyor mu? “Şu an ayrılma niyetim yok ben partinin kurucuları arasında yer alıyorum. Dışarıdan gelmedim ama parti yönetimi gereğini yaparsa kendileri bilir” yanıtını verdi.

İYİ PARTİ’DE DİSİPLİN SÜRECİ İŞLER Mİ?

İYİ Parti’de disiplin süreci başlar mı? Parti kulislerinde Dervişoğlu için geçmişten tanıyanlar kararları fevri ve duygusal almaz aklı önde tutar yorumları yapıyor. Ayrıca ipleri koparması durumunda partinin iç karışıklığa sürüklenebileceği buna müsaade etmeden bir formül bulabileceği konuşuluyor. İhraç olmasa da uyarı veya kınama amaçlı bir disiplin süreci olabileceği de ihtimallerinden söz ediliyor.

“4 VEKİL AK PARTİ’YE GEÇECEK” İDDİASI

Ve “4 vekil AK Parti’ye geçecek” iddiası. Burak Akburak bu iddia için, “Ben de duyuyorum ama onlardan biri ben değilim bu yapının içinde yokum o yüzden bilmiyorum” dedi.

İYİ Parti’den vekil seçilenlerin mevcut iktidar ve sisteme muhalif olarak siyaset yaptığı kurumsal kimliğin de bunu gerektirdiği bu bilinçle İYİ Parti’den vekil olunduğu tespitleri partinin kulislerinde yapılıyor. 4 vekilin AK Parti’ye geçeceği iddiaları için AK Parti kaynakları, “Bir bilgimiz yok, böyle bir gündemimiz de şu an yok. Partinin yetkili kurullarında konuşulan bir şey yok” ifadelerini kullandı.

Kulis Haber: İYİ Partide Akşener yanlıları tasfiye mi edilecek

İleride AK Parti’nin ilkelere uyanlar olursa yine değerlendirilir mesajı veriliyor ama şu anda böyle bir durum yok. Yetkili kurullarda ‘Konuşulan bir şey yok’ vurgusu yapılıyor.

Bir yandan da İYİ Parti’de gözler çarşamba günü gerçekleştirilecek grup toplantısına çevrildi. Genel başkan Dervişoğlu’nun önemli açıklamalar yapması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu