SON DAKİKA

Kanıt Eş Anlamlısı Nedir? Kanıt Kelimesinin Eş Anlamlıları Nelerdir?

Kanıt Eş Anlamlısı Nedir Kanıt Kelimesinin Eş Anlamlıları Nelerdir
expand

KAYNAKCnnturk.com

Kanıt Eş Anlamlısı Nedir?

Kanıt kelimesi her alanda kullanıma uygun olan bir kelime türüdür. Bu kelimenin eş anlamlısı delil kelimesidir. Bunun yanı sıra iz kelimesi de kanıt kelimesi ile aynı anlama sahiptir. Eş anlamlı kelimeler yazılışları ve okunuşları farklı olan fakat anlamları aynı olan kelimelerdir. Kanıt kelimesinin eş anlamlısı da delil kelimesidir. İz ve istidlal kelimeleri de kanıt kelimesinin eş anlamlısı olarak kullanılıyor.

Kanıt Kelimesinin Eş Anlamlıları Nelerdir?

Kanıt kelimesi özellikle bir suç durumu ya da bir olayın açığa çıkarılması durumlarında sıkça kullanılan bir kelime türüdür. Kanıt kelimesinin birden fazla eş anlamlısı vardır. Delil, iz, istidlal kelimeleri kanıt kelimesinin eş anlamlısıdır. Bunların yanı sıra ispat kelimesi de kanıt kelimesinin eş anlamlısı olarak kullanılabiliyor.

Kanıt Ne Demek?

Kanıt bir şeyin doğruluğu ve gerçekliği konusunda sunulan inandırıcı belge demektir. Ayrıca kanıt belirli bir sonuca ulaşan akıl yürütmenin dayandığı gerçek anlamına da gelir. Bunların yanı sıra kanıt kelimesi bir olayda suçlanan kişinin suçluluğunun sabitlenmesi için sunulan belge demektir.

Kanıtlamak Ne Anlama Gelir?

Kanıtlamak bir sözün ya da olayın doğruluğunu açık etmek ya da ispatlamak olarak ifade ediliyor. Kanıtlamak aynı zamanda delil sunmak ya da iz bulmak şeklinde de anlamlandırılıyor. Bir durumun gerçekliğini ya da doğruluğunu göstermek için yapılan belge sunma işine de kanıtlamak denir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu