YAZARLAR

İtibarsızlaştırarak göndermek yakışmadı

Galatasaray’ın huyundan mı, suyundan mı bilmiyorum. Kulübe iyi hizmet eden, başarılı olan kim varsa onu itibarsızlaştırarak mutlaka gönderiyor. Faruk Süren, Ergun Gürsoy, hele Adnan Polat’ı hiç unutamıyorum. Allah rahmet eylesin Mustafa Cengiz’e yapmadıklarını bırakmadılar. Şimdi de hedefteki adam Erden Timur’du, o da bir daha gelmemek üzere gitti.
Şaşırdım, Timur diyor ki, ‘beni komisyonculukla, hırsızlıkla suçladılar. Tutunacak bir dalım olsaydı bu kararı almazdım…”
Hakikaten iki sene üst üste şampiyon olan bir takıma, çok büyük emeği geçen bir insanın bu duruma getirilmesi bana ters geliyor. Erden Timur gitti diye Galatasaray ters yüz olmayacak, eminim onu da aramayacak. Ne olursa olsun gördüğü yerde başkanın elini öpen birisinin sıfırlanarak bu durumlara getirilmesi hiç hoş değil.
Florya’da müthiş bir aile bağı vardı. Icardi’si, Torreira’sı, Okan Buruk’u, iki Kerem’i, Muslera’sı… Bu futbolcular aileleriyle, çocuklarıyla Erden Timur liderliğinde o kadar güzel bir bağ kurmuşlardı ki, bu bağın içine taraftarlar da katılınca sarı-kırmızılılar daha da büyüdü, tek vücut oldu ve şampiyonluklar geldi. Dilerim bu saydığım insanlar bu tatsızlıktan etkilenmezler. En çok korktuğum da Okan Buruk kendisinin huzurunu bozacak girişimlerle inşallah karşılaşmaz.
Kulağıma abuk sabuk şeyler geliyor. Oranın huzurunu kaçıracak girişimlerde bulunan insanlar dedikodu yayıyorlar. Okan hoca bunları duyarsa rahatsız olur. Sezonu bile tamamlayamadan Cim-Bom’da işi biter.
Galatasaray’ın lideri Başkan Dursun Özbek’tir. Ne karar verirse versin karşısında kimse duramaz. Her türlü dedikoduya, yalan haberlere, bu haberleri çıkartanlara, başkanın müdahale etmesi lazım. Bakın Erden Timur olayında bunu yapamadı. Bu dedikodular biraz daha ileri gidip de Florya’ya sıçrarsa başkanın da çok başı ağrır, çok iyi bir çıkış yakalayan futbol takımına da yazık olur.
Şu an takımın başında Türkiye’nin en iyisi Okan Buruk var. Futbolcular kaliteli. Bir sağ bek, 8 ve 10 numara ile bir de Icardi’ye alternatif santrfor alınırsa bu başarılar devam eder. Burada en önemli konu Okan Buruk’un dengelerini hiç kimsenin bozmaması lazım. Benden söylemesi, başkan herhalde gerekli tedbirleri alacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu