MANŞETLER

Hatay’da 4 kişilik aile depremde hayatını kaybetti

Hatay’da depremde hayatını kaybeden matematik öğretmeni Musa Sarıhan, eşi Kübra Sarıhan ile 2 ve 5 yaşındaki çocuklarının enkaz altından çıkarılan cansız bedenleri memleketleri Konya’ya getirildi.

Hatay'da 4 kişilik aile depremde hayatını kaybetti

Konya’dan 1 buçuk yıl önce atanan matematik öğretmeni Musa Sarıhan, memur eşi Kübra Sarıhan ile 2 yaşındaki kızları Defne ve 5 yaşındaki oğulları Rüzgar ile Hatay’a taşındı.

Aile fertleri, 6 Şubat günü Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.7 büyüklüğündeki ilk depremde Odabaşı Mahallesi Kavaslı Caddesi üzerinde bulunan 5 katlı binada enkaz altında kalarak hayatını kaybetti.

Musa Sarıhan, eşi Kübra Sarıhan ve çocukları 2 yaşındaki Defne ile 5 yaşındaki Rüzgar’ın cansız bedenleri, Konya’daki yakınlarına teslim edildi.

Anne ve oğlu yan yana defnedildi

Kübra Sarıhan ve oğlu Rüzgar’ın cenazesi, Konya’nın merkez Selçuklu ilçesinde bulunan Yazır Mezarlığı’na getirildi. Yakınları ve çok sayıda vatandaşın katıldığı cenaze namazında, Sarıhan Ailesi’nin yakınları güçlükle ayakta durabildi. Anne ve oğlunun cenazeleri, öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından dualarla defnedildi.

Yeni Haber Başlığı

Baba ve kızı yarın defnedilecek

Matematik öğretmeni Musa Sarıhan ve 2 yaşındaki kızı Defne’nin cenazesi ise memleketi Konya’nın Beyşehir ilçesinde yarın kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecek.

Sarıhan Ailesi’nin 5 Şubat günü Konya’daki ailelerini ziyaret ettikten sonra görevli oldukları Hatay’a döndükleri ve 8 saat sonra depreme yakalandıkları öğrenildi.

Yeni Haber Başlığı
Yeni Haber Başlığı
Yeni Haber Başlığı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu