TÜRKİYE

Erdoğan-Akşener Görüşmesi… İYİ Parti Lideri Dervişoğlu’ndan tepki!

KAYNAKCNN TÜRK

İYİ Parti cephesinde eski Genel Başkan Meral Akşener’in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Beştepe’deki görüşmesinin yankıları sürüyor. O görüşmenin ardından İYİ Parti içinden karşılıklı sert açıklamalar da geldi.

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu tüm bu süreci Habertürk televizyonunda değerlendirdi ve “İşin beni ilgilendiren tarafı İYİ Parti’nin Genel Başkanı ben iken sayın Akşener’in, sayın Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi” dedi.

Erdoğan-Akşener Görüşmesi… İYİ Parti Lideri Dervişoğlundan tepki

Dervişoğlu, görüşmeden daha önce haberinin olmadığını, görüşmeyi İletişim Başkanlığı’nın sosyal medyada yaptığı paylaşımla öğrendiğini belirterek, sonrasında Akşener ile ne konuştuğunu anlattı.

Dervişoğlu, “Görüşmeden çıktıklarında beni bilgilendirdiler, speküle edilen konulara dair bilgim yok. Şunu söyledim; Türk siyaset ve devlet hayatına önemli hizmetlerde bulunmuş kişiler, benim açımdan mahsuru olmadığını söyledim” dedi.

Dervişoğlu buraya kadar bu durumun normal olduğunu belirtti. Sözü Akşener’e yakın bazı isimlerin yaptıkları açıklamalara getirerek “Bu görüşmeden sonra genel başkanın kendisine yakın olduğunu bilgimiz kişilerce TV programlarında açıklamalar yapılmasını yadırgıyorum. Rahatsız edici buldum, söz söylemeye mezun olmayanların memur tayin edilerek yapılacak açıklamalardır bunlar. Onları görmezden gelemem, onlara karşı kayıtsız kalamam. İYİ Parti içinde problem varmış izlenimine izin veremem. Ben bu partini genel başkanıyım. Bazı insanlar boyuna posuna bakmadan Hasan Dağı’na oduna gitmeye kalkışırlarsa şayet işte o zaman benden ummadıkları bir tepkiyi görebilirler” ifadelerini kullandı ve ardından ” Kimsenin memuru değilim. Bizi küçük oyunlara düşürecek kadar küçük görmek, kişilerin hezeyanı” vurgusu yaptı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu