SON DAKİKA

EPDK: Tankerlerin çoğu hedefe ulaştı

EPDK: Tankerlerin çoğu hedefe ulaştı – Ekonomi Haberleri

EPDK: Tankerlerin çoğu hedefe ulaştı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) iklim koşulları ve depremin şiddetinden etkilenen bazı yolların durumu nedeniyle kimi noktalara ikmal güçlüğü yaşandığını, ancak buna rağmen akaryakıt taşıyan tankerlerin büyük çoğunluğunun hedefine ulaştığını duyurdu. Açıklamada ayrıca hiçbir stok sorununun söz konusu olmadığı ifade edildi.
EPDK deprem bölgesindeki akaryakıt tedarikine ilişkin açıklama yaptı.

Merkez üssü Kahramanmaraş başta olmak üzere 10 ili etkileyen deprem sonrası akaryakıt temininde herhangi bir sorun ya da zaman kaybı yaşanmaması için gerekli adımların atıldığı ve mevzuata yönelik bütün kısıtların kaldırıldığı belirtildi.

Şirketler ve kurumlar deprem bölgesi için seferber oldu Şirketler ve kurumlar deprem bölgesi için seferber oldu

Şirketler ve kurumlar deprem bölgesi için seferber oldu

İklim koşulları ve depremin şiddetinden etkilenen bazı yolların durumu sebebi ile kimi noktalara ikmal güçlüğü yaşandığı, akaryakıt taşıyan tankerlerin büyük çoğunluğunun hedefine ulaşmayı başardığı, ulaşamayanların ise yolların açılması ile hızla ikmal işlemini tamamladığı ifade edildi.

“HİÇBİR STOK SORUNU SÖZ KONUSU DEĞİLDİR”

Açıklamada “Bu süreçte bölgeye gönderilen 787 tankerin yaklaşık tonajı 23,6 milyon litre olup, buna göre bölgeye teslim edilen akaryakıt miktarı 15,3 milyon litre seviyesindedir. Kalan kısmın büyük çoğunluğu da gün içinde teslim edilecektir.

Bütün vatandaşlarımız müsterih olmalıdır ki hiçbir stok sorunu söz konusu değildir. Zira Mersin’deki Ataş Depolama Tesisleri, Hatay’daki Depolama Tesisleri, Tüpraş Batman ve Kırıkkale Rafinerileri, Diyarbakır Depolama Tesisleri 7/24 hizmet vermekte ve bayilerimize tam kapasite ile akaryakıt ikmali yapabilmektedir.” ifadesi yer aldı.

Kaynak: Bloomberg HT

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu