SON DAKİKA

Enkazdan sağ çıkarılanların isimleri 8 Şubat 2023… SON DAKİKA deprem gelişmeleri!

Enkazdan sağ çıkarılanların isimleri 8 Şubat 2023… SON DAKİKA deprem gelişmeleri! – Günün Haberleri

Enkazdan sağ çıkarılanların isimleri 8 Şubat 2023... SON DAKİKA deprem gelişmeleri!

Kahramanmaraş’ta yaşanan iki büyük deprem; Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da büyük yıkıma ve çok sayıda can kaybına yol açtı. Enkaz çalışmaları devam ederken sağ olan çıkarılanlar için umutlu bekleyiş sürüyor.

DEPREMDE KAÇ KAÇ KİŞİ ÖLDÜ, KAÇ YARALI VAR?

İki büyük depremde can kaybının 8 bin 574’e yükseldiği açıklandı. 49 bin 133 kişi yaralandı. 6 bin 444 bina yıkıldı.

SON DAKİKA! ENKAZDAN ÇIKARILANLAR 8 ŞUBAT 2023

Müslüm Kaya, Serhat Kaya- Şanlıurfa: Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi meydan mahallesindeki Kaya Apartmanı da depremde yıkılmıştı. Enkaz altındakilere ulaşmak için çalışan AFAD ve Mardin itfaiye ekipleri depremden 56 saat sonra enkazdan güzel bir haber daha verdi.  . 60 yaşındaki Müslüm Kaya ve 27 yaşındaki oğlu Serhat Kaya ekipler tarafından sağ olarak kurtarıldı.

Gülay Senercioğlu- Adıyaman: Kahramanmaraş depreminin 57.saatinde Gülay Senercioğlu, Adıyaman’da enkazın altından kurtarıldı.

Hediye Aslan- Diyarbakır: Diyarbakır’da Hisami Apartmanı’nda Hediye Aslan’dan ses alınması üzerine kurtarma çalışması başlatıldı. Aslan, çalışanlar sonucu depremin 56. saatinde enkazdan çıkarıldı.

Betül- Adıyaman: Arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Adıyaman’da, 47. saatte yıkılan bir binanın enkazından Betül isimli bir kız çocuğu çıkarıldı.

Abdullah-Malatya: Malatya’da yıkılan bir binanın enkazından ise 45 saat sonra 5 metrelik yaşam tünel kazılarak 6 yaşındaki Abdullah çıkartıldı.

Fatma Çalışkan-Hatay: Hatay’da ise çöken binanın enkazı altında kalan 56 yaşındaki Fatma Çalışkan, 42 saat sonra sağ olarak kurtarıldı.

Gökçe-Kahramanmaraş: Kahramanmaraş’ta Depremden 46 saat sonra 3 yaşındaki Gökçe ve annesi kurtarıldı.

Mikail-Kahramanmaraş: Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem afetinden sonra profesyonel ekibi ile yola çıkan Gürsu Arama Kurtarma Ekibi (GÜRAK), enkaz altından bir bebeği uzun uğraşlar sonucu kurtardı. 2 gündür kanepeye sıkışmış şekilde bekleyen Mikail bebek, GÜRAK ekibinin kolları arasında hastaneye kaldırıldı.Yağmur-Kahramanmaraş: Kahramanmaraş’ta enkaz altında kalan 5 yaşındaki Yağmur, kurtarma ekiplerince yaşam üçgeninden çıkarıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, AFAD ve kurtarma ekiplerince çıkarılan Yağmur’un sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Ömer Sert-Hatay: Hatay’ın Antakya ilçesine bağlı Ülgen Paşa Mahallesi’nde enkaz altında kalan Ömer Sert, 49 saat sonra Konya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerince sağ çıkarıldı.

Arif Kaan(Kahramanmaraş): Kahramanmaraş’ın Şazibey Mahallesi’nde, yıkılan Güvenç Apartmanı’nın enkazı altında kalan 3.5 yaşındaki Arif Kaan, depremden 43 saat sonra sağ olarak kurtarıldı.

Beyza- Kahramanmaraş: Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, Kahramanmaraş’taki depremde enkaz altında kalan 4 yaşındaki Beyza isimli çocuğu sağ olarak çıkardı.

Eymen Ekizoğlu- Fethiye Ekizoğlu (Hatay): Hatay Antakya Odabaşı Mahallesi’ndeki 7 katlı binanın enkazından 6 yaşındaki Eymen Ekizoğlu sağ olarak çıkarıldı. 43 saat sonra aynı enkazın altından bu kez de Eymen’in annesi Fethiye Ekizoğlu’nu canlı olarak çıkarmayı başardı. Ekizoğlu’nun 6 aylık bebeğinden ise henüz haber yok.


Merve-Hatay: Hatay’da enkaz altında kalan, isminin Merve olduğu öğrenilen 28 yaşındaki kadın, ekipler tarafından sağ olarak kurtarıldı. Merve’nin nişanlısı ve annesinin de halen enkaz altına olduğu öğrenildi.

Hilal Kocaoğlu (Kahramanmaraş): Kahramanmaraş’ta yıkılan Arıkan Oteli’nin enkazında mahsur kalan Hilal Kocaoğlu (58), 52 saat sonra sağ olarak kurtarıldı.

Muhammed Ahmed (Hatay): Hatay’da 2 yaşındaki Muhammed bebek arama kurtarma ekipleri tarafından enkazdan sağ olarak kurtarıldı. İstanbul İtfaiyesi’ne bağlı Kartal Grup Amirliği Ekipleri Hatay Defne Mahallesi’ndeki enkazda 2 yaşında Muhammed bebeği 44 saat sonra kurtardı. Arama kurtarma ekipleri, günlerce enkaz altında kalan ve soğuktan üşüyen 2 yaşındaki Muhammed’e şişenin kapağıyla su verdi. Enkazdan çıkarılan 2 yaşındaki Muhammed, sağlık ekiplerine teslim edildi. 

Ferhat Gökçeoğlu-Hatay: Hatay’ın İskenderun ilçesinde Ferhat Gökçeoğlu, depremde yıkılan bir apartmanın enkazından 41 saat sonra sağ olarak kurtarıldı. Gökçeoğlu’nun kurtarılması çalışmasına katılan kardeşi ve ailesi ise sevinç gözyaşları döktü.

Eylül Canpolat -Hatay: Hatay’ın Antakya ilçesinde yıkılan Fuat Koku sitesinin enkazında kalan Eylül Canpolat (17), depremden 38 saat sonra Eskişehir’den giden Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (OBAK) tarafından enkazdan çıkarıldı. Eylül’ün babası kızına sarılarak ağlaması, ekipleri ve enkaz başında bekleyenleri duygulandırdı.

Recep- Umut (Hatay): Kahramanmaraş merkezli depremde Hatay’da yıkılan binanın enkazında kalan Recep adlı kişi ile yeğeni Umut, ANDA ekipleri tarafından kurtarıldı.

Hanife Hatmi- Serap Ela (Hatay): İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı ekiplerin katıldığı arama kurtarma çalışmalarında enkazın altındaki 2’si çocuk 3 kişi kurtarıldı. Enkazdan çıkarılan 2 yaşındaki Hanife Hatmi, 5 yaşındaki Serap Ela ile bir kişi ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Türkiye Fay Hattı Haritası 2023! Birinci, ikinci, üçüncü derece deprem riskli yerler ve az riskli yerler nereler?

Türkiye Fay Hattı Haritası 2023! Birinci, ikinci, üçüncü derece deprem riskli yerler ve az riskli yerler nereler?


AFAD deprem bağışı nasıl yapılır? AFAD, Kızılay yardım bağışı hesapları (IBAN hesap bilgileri ve SMS numaraları)

AFAD deprem bağışı nasıl yapılır? AFAD, Kızılay yardım bağışı hesapları (IBAN hesap bilgileri ve SMS numaraları)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu