KÜLTÜR-SANAT

En İyi Yabancı Romantik Filmler: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Yabancı Romantik Film (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Yabancı Romantik Filmler: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Yabancı Romantik Film (İmdb Sırasına Göre) – Kültür Sanat Haberleri

En İyi Yabancı Romantik Filmler: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Yabancı Romantik Film (İmdb Sırasına Göre)

Sadece kadınlar değil erkeklerinde büyük bir ilgi gösterdiği romantik filmler, aşkın hayatın en değerli duygularından biri olduğunu haykırmaya dokunaklı hikayeler ve muhteşem oyunculuk performansları eşliğinde devam ediyor ve edecekler de. 

1-Sil Baştan (2004) IMDb 8,4 

21.yüzyıla dair gerçekçi ve güçlü bir aşk filmi arayanlar için ideal bir yapım. Bir insanı aklınızdan tamamen silme ekseninde gelişen farklı bir aşk hikayesine tanıklık etmek isterseniz kaçırmayın. Farklı kurgusu ve senaryosu ile alternatif aşk hikayelerine ilgi duyanlara hitap ediyor. 

2-Prenses Gelin (1987) IMDb 8,1

Romantik aşk filmleri arasında eğlenceli yönleri ile de seyircinin ilgisini çeken bir film. Robin Wright’ın çekici güzelliği ile Cary Elwes’in karizması birleştiğinde solukları kesen sahnelerle ortaya çıkıyor. Mutlaka izlenmesi gereken romantik filmler arasında yer alıyor. 

3-Gün Doğmadan (1995) IMDb 8

Ethan Hawke ve Julie Delpy’nin başrollerini paylaştığı romantik yapım, 20 yaşlarındaki Jesse ile Celine’in kalplere dokunan aşk hikayesi filmi özel kılıyor. Trende iki yabancı arasında başlayan aşk, yüksek IMDb puanı ile günümüzde de merak uyandırıyor. 

4-Aynı Yıldızın Altında (2014) IMDb 7,9

Film, ilham verici bir aşk hikayesine seyircileri çağırıyor. Birbirleri için nefes alan ama fazla vakitleri de olmayan genç aşıklar Hazel ve Augustus’un tutku dolu aşkı filmi, unutulmayan romantik filmler listesine taşıyor. 

5-Not Defteri (2004) IMDb 7,9

Muhteşem bir aşk hikayesini beyaz perdeye yansıtan en iyi romantik filmlerden biri. Bir izleyenin tekrar tekrar izlediği Not Defteri, zengin bir ailenin kızının fakir bir genç ile birbirlerine duydukları aşkı, unutulmaz aşk sahneleri ışığında ekranlara getiriyor. Rachel Mcadams ve Ryan Gosling’in olağanüstü performansları yıllar geçse de üstünden hala akıllarda. 

6-Günden Kalanlar (1993) IMDb 7,9

20.yüzyıl başlarında İngiltere’de geçen filmde, Kahya Bay Stevens (Anthony Hopkins) ile temizlikçi bayan Kenton’ın (Emma Thompson) özgürce yaşanamayan bastırılmış güçlü aşkı filme damgasını vuruyor. Kahya Bay Stevens’ın disiplinli ve asla kurallarından taviz vermeyen yapısı tutkulu bir aşk karşısında dayanabilecek mi? Tam 8 Oscar’a aday gösterilen etkileyici bir film. 

7-Aşk ve Gurur (2005) IMDb 7,8

Bay Darcy ile Elizabeth Bennet arasındaki tutkulu aşk, eşsiz diyaloglarla izleyenleri büyülüyor. Aşk ve Gurur filmi adından da anlaşılacağı üzere gurur ve aşk çatışmasını beyaz perdeye taşıyor. Aşk uğruna gururundan vazgeçebilmek ne kadar mümkün? Bu sorunun yanıtını bu çarpıcı aşk hikayesinde arayabilirsiniz. 

8-Zamanda Aşk (2013) IMDb 7,8

Aşk Her Yerde, Aşk Engel Tanımaz ve Dört Nikah Bir Cenaze gibi çok ses getiren filmlerin yazarı Richard Curtis imzalı sürükleyici bir yapıt. Zamanda yolculuğa çıkmak isteyenleri bu filmde aşk dolu sahneler bekliyor. 

9-Titanic (1997) IMDb 7,7

Aşka dair başyapıtlardan biri. Jack ve Rose’un Titanic gemisinde çıktıkları yolculuk aslında ölümsüz bir aşka yolculuk. Muhteşem müziği, hikayesi ve oyunculuk performansları ile efsaneleşen film, aşkın ne kadar güçlü ve sarsıcı bir duygu olduğunu kalplere tekrar hissettiriyor. 3 saat 30 dakika romantik ve dram dolu sahnelerle akıp gidiyor. 

10-Devdas (2002) IMDb 7,6 

Hint yapımlarını sevenlerin mutlaka göz atmaları gereken bir aşk filmi. Klasik aşk filmlerinden sıkılan ve farklı bir atmosfer arayanlar için yüksek IMDb puanı ile ön plana çıkan bir yapım. 

11-Cesaretin Var mı Aşka? (2003) IMDb 7,6

Fransız aşk filmi, aşkın cesaret istediğini Julien ve Sophie’nin çocuklukta başlayan arkadaşlıklarının cesaret oyunu etrafında çarpıcı bir aşka dönüşmesini anlatıyor. 

12-Uzaktaki Anılar (2002) IMDb 7,4 

Mady Moore ile Shane West’in başrollerini paylaştığı film, etkileyici senaryosu ve oyunculuk performansları ile IMDb puan tablosunda üst sıralardaki izlenmesi gereken yapımlardan. 

13-Çılgın Aptal Aşk (2011) IMDb 7,4 

Eğlenceli romantik bir film izlemek isteyenler için önerilen bir film. Kusursuz bir yaşama sahip gözüken Cal, eşi tarafından aldatılmaktadır. 40 yaşında bekar bir adam olarak hayatına devam etmek zorunda kaldığında ise yanında çapkınlık konusunda uzman Jacob bulunmaktadır. Cal’ın kızı ise Jacob ile aşk yaşamaktadır. Güçlü oyuncu kadrosu ile kaçırılmaması gereken aşk filmlerinden. 

14-Remember Me (2010) IMDb 7,1 

Hayatları zorluklarla mücadele içerisinde geçen iki gencin aşk ve sadakat kavramları ile iç içe geçen hikayeleri izlenmesi gereken filmlerden. Alacakaranlık serisinin ünlü yıldızı Robert Pattinson başrolleri Emilie de Ravin ile paylaşıyor. 

15-Not: Seni Seviyorum (2007) IMDb 7  

En iyi duygusal, romantik filmler kategorisinde üst sıralarda göze çarpan yapım, farklı konusu ile de ilgi çekiyor. Beyin tümörü nedeni ile hayatını kaybeden Gary, bu dünyadan ayrılsa da tüm kalbi ile eşi Holly’nin yanındadır ve mektupları ile onun yaşama tekrar sıkı sıkıya sarılması için onu yönlendirecektir. Ölümsüz aşka inanmayanlar için düşündürücü bir film. 

16-Özel Bir Kadın (1990) IMDb 7 

Zengin bir iş adamı ile bir hayat kadınının yaptıkları bir anlaşma ve bu anlaşma akabinde birbirlerine aşık olmalarını konu alan gelmiş geçmiş en etkileyici aşk filmleri arasında gösterilen müthiş bir yapım. Bu başarı da Richard Gere ile Julia Roberts’ın birbirleri ile muhteşem uyumlarının payı tartışılmaz.

17-Bir Gün (2011) IMDb 7

Üniversitenin son yıllarında tanışan iki gencin 20 yıllık aşk dolu yaşam serüvenleri bu film ile izleyicilerin beğenisine sunuluyor. Ünlü yönetmen Lone Scherfig imzalı hem komik hem üzücü temaları işleyen etkileyici bir film. 

18-Gül Evi (2006) IMDb 6,8

Sandra Bullock ve Keanu Reeves bu romantik filmde bir araya geliyorlar. Birbirine çok yakışan ikili, filmde de aşkı en güzel şekilde izleyicilere aktarıyorlar. Doktor Kate ile kiracı Alex’in aşk hikayeleri 

 ve akabinde gelişen olaylar etkileyici bir senaryo ile taçlanıyor. 

19-Anna Karenina (2012) IMDb 6,6

Tolstoy’un dünya çapında tanınan, 1847 yılında basılan ünlü romanı Anna Karenina’nın beyaz perdeye uyarlanmış halidir. Hazin sonu ile ağlatan aşk filmleri arasında ayrı bir yere haiz. 

20-Melekler Şehri (1998) IMDb 6,7

Nicolas Cage ve Meg Ryan ikilisinin etkileyici performansı ile unutulmaz aşk filmlerinden biri. Hastasının ölümünden sonra depresyona giren Maggie’yi hayata yeniden döndürmek için görevlendirilen melek Seth bu güzeller güzeli ve iyi kalpli kadına aşık olur. Onun için ölümlü olmayı seçen Seth’i zor bir sınav beklemektedir. 

Neden Aşk Filmleri İzleniyor? 

Aşk yaşamdaki en güzel duygulardan. Bu duyguları hissetmek ve bu duygularla hüzünlenmek isteyenler aşk filmlerini izlemeyi tercih ediyorlar. Birbirinden farklı aşk hikayeleri çoğu zaman aşk duygusunun ne kadar güçlü bir duygu olduğunu insanlara tekrar hatırlatması bakımından önem kazanıyor. Akıp giden hayatta kalplerini dinlemeyi ve hayata güzel bir mola vermeyi planlayanlar filmlerde kahramanlarla birlikte kimi zaman masalımsı kimi zaman gerçek duygulara yolculuk ederek kendilerini daha iyi hissediyorlar. 

Aşk Filmlerinde Hangi Temalar İşleniyor? 

Aşk filmlerinde genel olarak hayata dair tüm temalar vücut buluyor. Bununla birlikte komedi, dram, gerilim, eğlence, tutku, aile, dostluk, arkadaşlık, kariyer, aşk ve sevgi temaları ağırlıklı olarak bu filmlerde karşımıza çıkıyor. 

En İyi Türk Aşk Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Türk Aşk Filmi (İmdb Sırasına Göre) En İyi Türk Aşk Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Türk Aşk Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Türk Aşk Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Türk Aşk Filmi (İmdb Sırasına Göre)


En İyi Yabancı Korku Filmleri: En Çok İzlenen ve Beğenilen 10 Yabancı Korku Filmi (İmdb Sırasına Göre) En İyi Yabancı Korku Filmleri: En Çok İzlenen ve Beğenilen 10 Yabancı Korku Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Yabancı Korku Filmleri: En Çok İzlenen ve Beğenilen 10 Yabancı Korku Filmi (İmdb Sırasına Göre)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu