KÜLTÜR-SANAT

En İyi Yabancı Korku Filmleri: En Çok İzlenen ve Beğenilen 10 Yabancı Korku Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Yabancı Korku Filmleri: En Çok İzlenen ve Beğenilen 10 Yabancı Korku Filmi (İmdb Sırasına Göre) – Kültür Sanat Haberleri

En İyi Yabancı Korku Filmleri: En Çok İzlenen ve Beğenilen 10 Yabancı Korku Filmi (İmdb Sırasına Göre)

Korku filmi severler için IMDB puanı yüksek korku filmlerini bir araya getirdik.

1- Get Out (2017) – Kapan

IMDb: 7,7

Chris sıradan bir siyahi gençtir ve sevgilisi Rose ile birlikte çok mutlu bir ilişkisi vardır. Rose, bir gün ailesini evine davet eder. Chris, Avrupalı Amerikalı sevgilisinin ailesinde bir gariplik olduğunu fark eder ve evdeki siyahi kişilerden birini kaybolduğunu öğrenir. Bunun üzerine başka bir siyahi adam, kendisinden iş işten geçmeden gitmesini ister. Chris, bir şeylerin ters gittiğini anlamaya başlar fakat bu durumdan kurtulması bir hayli zor olacaktır.

2- Stree (2018)

IMDb: 7,6

Stree, erkeklerin kötü ruhlar tarafından kaçırıldığını düşündüğü bir kasabada yaşayanları konu ediniyor. Chanderi, küçük bir kasaba anlatılan hikaye kulaktan kulağa yayılıyor. Rivayete göre Stree ismindeki kötü bir ruh, geceleri erkekleri kaçırıyor ve kaçırılan adamlardan geriye sadece erkeklerin kıyafetleri kalıyor. Bu hikayenin doğru olup olmadığını kimse bilmese de akşam olduğu zaman kasabada yaşayan erkeklere bir korku gelir. Şehrin duvarlarına yazılan yazılar ise, erkeklerin daha çok korkmasına neden olacaktır.

3- The Lighthouse (2019) – Deniz Feneri

IMDb: 7,6

The Lighthouse, 20. yüzyılın başlarında Maine’de yaşıyor. İki deniz fenercinin hayatını konu alıyor. Eski bir denizci olan Thomas Wake, yıllardır bir adada kendi başına gizemli bir adada deniz feneri bekçiliği yapan Thomas’ın yanına, işlerinde yardımcı olması için Ephraim Winslow ismindeki bir genç gönderilir. Ephraim ve Thomas arasında yakın zamanda bir iktidar savaşı ortaya çıkar. Yaptığı işi çok büyük bir sorumluluk ile yerine getiren Thomas, gücünü herkese ispatlayabilmek için tecrübesiz bir genç olan Ephraim üzerinde baskı kurar. İki adam, ufak bir adada deniz fenerinin içinde hapsolarak akıl sağlığını zamanla kaybetmeye başlar ve derin korkularla yüzleşmeye başlar.

4- A Quiet Place (2018) – Sessiz Bir Yer

IMDb:7,5

2 çocuklu bir aile küçük kırsal bir kasabada sessiz ve sakin bir hayat yaşar. Daha büyüme çağında olan çocuklar da ebevynleri ile hiçbir şekilde konuşmamakta sadece işaret dili ile anlaşmaktadır. Ama bunun nedeni konuşamamaları değil ses yapacak her şeyden uzak durmalarıdır. Ama bu sakin hayat, çocukların bir gün oyun sırasında lambayı devirmeleri ile son bulur. Derin sessizliğin içinde yankılanan bu ses, ailenin peşindeki varlığın da dikkatini çekerek aile sessizliğini bozmanın bedelini ağır bir şekilde öder.

5- Upgrade (2018)

IMDb: 7,5

Eşi ile beraberken büyük bir saldırıya uğrayan Grey Trace, hem karısını saldırıda kaybeder hem de belden aşağısı felç kalır. Bir gün milyarder mucitten bedenini geliştirmek için deneysel bir tedavi teklifi alır. Bunun sonucunda tedavi için Trace’in bedenine “STEM” olarak isim verilen bir yapay zeka yerleştirilir. Bu tedavi sonucunda insan üstü yetenekler kazanır ve karısını öldüren, kendi hayatını da mahveden kişilerden intikam almak için yola koyulur.

6- Train to Busan (2016) – Zombi Ekspresi

IMDb: 7,5

Sok-woo, çok yoğun çalıştığı için sürekli kızını ihmal eder. Sok -woo, doğum gününde kızının ısrarlarına dayanamayarak gönülsüz bir şekilde kızını eski eşinin yanına götürmek için Seul’den kalkıp Busan’a gidecek olan trene biner. Güney Kore’yi etkisi altına alan zombi virüsünden etkilenen kadın, virüsü tüm trendekilere yaymaya başlar. Virüs bulaşan herkes zombiye döner. Sebebi bilinmeyen bu virüs, tüm dünyaya yayılmaya başlar ve pek çok kişi hayatta kalma mücadelesi verir.

7- The Wailing (2016) – Kara Büyü

IMDb: 7,5

Kasabaya bir yabancının gelmesi ile birlikte virüs hızlı bir şekilde yayılmaya başlar. Yerel polis memurlarından biri de olayın içine sürüklenir ve bu gizemli olayı çözerek kızı kurtarmaya çalışır.

8- Doctor Sleep (2019) – Doktor Uyku

IMDb: 7,4

Danny, çocukluğunda yaşadıklarının gölgesinde kalmış ve tramvalarla boğuşmaktan yorgun düşmüş ve alkole bağımlı hale gelmiş bir gençtir. Babasının umutsuzluk, şiddet ve alkolik mirasından kurtulmak için çalışan Danny, New Hampshire kasabasında,ona destek olacak bir grup destek veren bir kuruma yerleşir ve parlama gücü ile ölenlerin son anlarında onlara huzur verebileceği bir bakım evinde işe girer. 

9- Hereditary (2018) – Ayin

IMDb: 7,3

Graham ailesinin sert maderşahisi olan Ellen öldüğü zaman kızı Annie ve ailesi atalarının giderek korkunçlaşan sırlarını keşfetmeye başlar. Keşfettikleri şey karanlıklaştıkça aile üyeleri bu mirastan kurtulmak için çabalar. 

10- It (2017) – O

IMDb: 7,3

Film Maine kasabasında yaşayan 7 çocuğun hayatını konu alıyor. Bu 7 arkadaş okullarında dışlanan bir arkadaş grubudur. Ama arkadaşlar hem hayatın zorlukları ile hem de ergenlikle uğraşırken başlarına bir bela gelir. Film, bu beladan kurtulmanın yollarını arayan kardeşlerin macera dolu hikayesini konu alır.

En İyi Türk Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 12 En İyi Türk Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Türk Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 12 En İyi Türk Filmi (İmdb Sırasına Göre)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu