KÜLTÜR-SANAT

En İyi Türk Korku Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Türk Korku Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Türk Korku Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Türk Korku Filmi (İmdb Sırasına Göre) – Kültür Sanat Haberleri

En İyi Türk Korku Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Türk Korku Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Türk Korku Filmleri

1- Üç Harfliler: Beddua (2018) 

IMDb: 7.3

Annesi öldürülen genç bir kızın intikam almak için ruh çağırması ile başlayan hikayede, daha sonra yaşanan olaylar tüm çıplaklığı ile izleyici ile buluşuyor. Cinli konuları ile dikkat çeken bu yapım, korku ve gerilim dolu anları gözler önüne seriyor. Cinli filmler, ülkemizde en çok izlenen korku filmleri arasında yer alıyor. Korku, gerilimi birlikte yaşayacağınız sürükleyici kurguya sahip olan bu film, izleyenler tarafından çok beğenildi.

2- Üç Harfliler: Adak (2019) 

IMDb: 7.2

Türk korku filmleri arasında yer alan Üç Harfliler serisinin son filmi olan bu yapım, 2019 yılında vizyona girdi. Metin ve Salih ismindeki iki arkadaş avlanmak için ormanlık bir alana gider ve bu alanda Salih bir kaza ile başından vurulur. Yaşanan bu acı olaylardan sonra beklenmedik gelişmeler meydana çıkar. Her iki arkadaşın çevresi de bu olaylarda büyük ölçüde etkilenir. 

3- Dabbe: Cin Çarpması (2013) 

IMDb : 7,1

Dabbe serisinin en başarılı filmleri arasında yer alan Dabbe: Cin Çarpması filminde, evlilik hazırlığı yapan Kübra yakın zaman içinde bilinmeyen varlıklar tarafından ele geçirilir. Kübra’nın arkadaşı tüm kötülükleri ve yaşanan olumsuz olayları ortadan kaldırmak için büyük çaba harcar. Tüm zamanların en etkileyici korku filmleri arasında yer almayı başaran bu yapım, Dabbe serisinin 4. filmi olarak karşımıza çıkıyor.

4- Cinni : Uyanış (2016) 

 IMDb : 7.0b

Filmde değişik bir çocukluk dönemi yaşayan ama bu sıkıntılı süreçleri arkasında bırakmayı başaran Dilara’nın hikayesi konu ediliyor. Dilara, tercümanlık mesleği yaptığından dolayı evinden çok fazla çıkmayan bir genç kızdır. Sakin bir hayat yaşayan Dilara, bir gün bahçesinde ölü olarak yatan bir adamın yanında uyanır. Bundan sonra hiçbir şey Dilara için eskisi gibi olmayacaktır. Arkadaşı Merve de Dilara’ya şüphe ile baksa da ona yardımda bulunacaktır. Bu günden sonra Dilara kimseye güvenemez.

5- Üç Harfliler 3 : Karabüyü (2016) 

IMDB : 6,9

2016 yılında vizyona giren Üç harfliler film serisinin filmi olan bu yapım, anne ve babasının ölümünün ardından çocukluğunun geçtiği eski evde yaşamak istemeyen Alev’in başına gelen ürkütücü ve korkutucu olayları izleyiciye aktarıyor.

6- Siccin 4 (2017)

IMDb : 6.9

Siccin serisinib 4. filmi olan Siccin 4, Türkiye’nin 4DX ile çekilmiş ilk film olma özelliği taşıyor. Filmde bir dönem çok zengin ve rahat bir hayat süren bir ailenin bir anda maddi düşüş yaşamasının ardından ailenin en büyüğü olan babaanne Sadettin tek başına yaşamasın diye ürkütücü bir konağa taşınmak zorunda kalır. Bu değişiklik ise, korkutucu olayların başlangıcı olacaktır. 

7- Tez: 13. Gece (2019) 

IMDb : 6.9

Gaye, kısa süre önce üniversitede psikoloji alanında tez yazmak için çalışmalara başlar. Gaye, erkek arkadaşının da yönlendirmeleri ile psikolojik sorunları bulunan Narin ile tanışarak çalışmalarında daha iyi sonuçlar almayı hedefler ve onunla aynı eve taşınır. 13 gece boyunca her şey gayet yolunda gider ama daha sonra Gaye’nin abisi Barış ve arkadaşları bir daha kendinden haber alamaz. 

8- Siccin 3 : Cürmü Ask (2016) 

IMDb : 6.9

Tüm zamanların en çok izlenen korku filmleri arasında yer alan Siccin 3 filminde yer alan Orhan ve Sedat iki yakın arkadaştır. Aradan uzun yıllar geçtikten sonra Orhan Sedat’ın kız kardeşine ilgi duymaya başlar. Sedat bir gün trafik kazası yapar ve bu kaza, üç kişinin de hayatının dönüm noktası olur. Sedat’ın oğlu Mehmet felç olur ve Kader ise geçmişini tamamen unutur. Orhan ise, bu kazadan kendisini sorumlu tutar. Ama Kader’i kaybetmemek için hiç yapmaması gereken bir olaya imza atar. Bu günden sonra her şey çok daha kötü olacaktır. 

9- Siccin 5 (2018) 

IMDb : 6.8

Türk korku filmleri arasında önemli bir yere sahip olan Siccin 5, 12 yaşındaki küçük Hale ve ailesinin başından geçen ürkütücü ve korkunç olayları izleyicilere aktarıyor. Filmde Hale’nin babası,daha bebekken ortadan kaybolur ve bir daha kendisinden haber alınamaz. Sonra bir gün Hale babasını kendisini hiç tekin olmayan bir eve çağırınca olaylar gelişir. Hale’nin gördüğü kabuslar, sadece kendisini değil tüm ailesini de etkiler. 

10- Kapıdaki Sır (2018) 

IMDb : 6.7

Gelmiş geçmiş en iyi ve en çok beğenilen Türk korku filmleri arasında yer alan Kapıdaki Sır, 200 yıl önce bir kadının kocasından habersiz bir tarikat ile anlaşmasını konu alıyor. Tarikatın kurallara uymaması sonucunda yaşanacak panoramik olaylar anlatılıyor. Farklı konusu ve akıcılığı ile dikkat çeken bu film aynı zamanda en çok merak uyandıran korku filmleri arasında yer alıyor. 

En İyi Türk Komedi Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Türk Komedi Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Türk Komedi Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 10 Türk Komedi Filmi (İmdb Sırasına Göre)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu