TEKNOLOJİ

Elon Musk, Tesla hisseleri davasında suçsuz bulundu

Tesla hisseleri ile ilgili bir paylaşım nedeniyle dava açılan Elon Musk’ın suçsuz bulunduğu bildirildi.

Elon Musk, Tesla hisseleri davasında suçsuz bulundu

Elon Musk, paylaştığı bir tweet ile hisselerde hile yaptığı iddiasıyla dava edilmişti. Ünlü milyarder, Tesla’yı borsadan çekmeyi düşündüğünü; bu sebeple fonlarını güvence altına aldığını yazmıştı.

Şirkette hisse sahibi olan yatırımcılar, Ağustos 2018’de atılan bu tweet ile şirketin hisselerinde dalgalanma olduğunu ve bu sebeple milyarlarca dolar kaybettiklerini açıklayarak Musk’a dava açmıştı.

Tweet’lerden sonra hisseler hızla artmış, dalgalanmanın ardından Musk’un aslında böyle bir adım atmayacağı anlaşıldığında eski değerine düşmüştü.

Elon Musk, suçsuz bulundu

Tesla hisseleri ile ilgili bir paylaşım nedeniyle dava açılan Elon Musk’ın suçsuz bulunduğu bildirildi. Suçlu bulunsaydı Musk’ın milyarlarca dolar ceza ödemesi gerekecekti.

9 saat süren savunmasında Musk, “Sadece ben tweet attım diye bu, insanların inanıp gidip ona göre yatırım yapacağı anlamına gelmiyor.” dedi.

Yatırımcılar için çalışan bir ekonomist, yatırımcıların bu tweet’lere dayanarak yaptıkları hisse alışverişlerinde 12 milyar dolar kaybettiğini savundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu