SON DAKİKA

Ehliyetsiz sanığın avukatından pes dedirten savunma

KAYNAK DHA

“KORKULUK OLSAYDI CAN KAYBI OLMAZDI”

“DSİ korkuluk yapsaydı, can kaybı olmazdı.” 3 kişinin ölümüne neden olan sürücünün avukatı, müvekkilini böyle savundu. Sanık avukatı, kaza noktasında keşif talebinde bulunup ehliyetsiz sürücünün tahliyesini istedi.

Feci kaza geçen yıl yaşandı. Mersin’in Tarsus ilçesinden Adana’ya tarım işçilerini taşıyan minibüsün şoförü direksiyon hakimiyetini kaybetmiş, minibüs sulama kanalına düşmüştü. Kazadan sürücü ve aracın içerisinde bulunan 3 kişi kurtulurken, 3 kişi de yaşamını yitirmişti. Kazanın ardından minibüs sürücüsü tutuklandı.

Ehliyetsiz sanığın avukatından pes dedirten savunma

Tutuklu sürücü, Adana 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “taksirle öldürme” suçundan hakim karşısına çıktı. Hakkında 15 yıla kadar hapis cezası istenen sürücü, 9 yıldır araç kullandığını ve okuma-yazması olmadığı için ehliyet alamadığını ifade etti.

Davanın duruşmasında savcı mütalaasını açıkladı. Sanık sürücünün tutukluluk halinin devamını talep etti. Ehliyetsiz sürücünün avukatı da kazada DSİ’nin kusurunun olduğunu iddia ederek, “Eğer DSİ sulama kanalı kenarına korkuluk yapsaydı, belki de bu kaza hafif olarak atlatılırdı. Ölen olmazdı” savunması yaptı. Ayrıca sanık avukatı keşif talebinde bulundu.

Ehliyetsiz sanığın avukatından pes dedirten savunma

“SULAMA KANALI DAVASI” ERTELENDİ

Mahkeme heyeti, sanık sürücünün tutukluluğunun devamına karar verip duruşmayı eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe erteledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu