SON DAKİKA
Eğirdir Gölü’ne 5 bin sazan bırakıldı
![](https://bugunkigazeteler.com/wp-content/uploads/2024/06/egirdir-golune-5-bin-sazan-birakildi.jpg)
![Eğirdir Gölüne 5 bin sazan bırakıldı](https://image.cnnturk.com/i/cnnturk/75/740x416/6662e7668e265e756fa1c7d5.jpg)
Kemal ERBEN/EĞİRDİR, (DHA)- ISPARTA Eğirdir Gölü’ne 5 bin sazan balığı bırakıldı.
Eğirdir Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Eğirdir Belediyesi iş birliğinde yetiştirilen sazan yavruları 5-11 Haziran Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Eğirdir Gölü’ne bırakıldı. Etkinliğe Eğirdir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ünsal, Enstitü Müdürü Fuat Bilgin, EKO-BİR Müdürü Süleyman Can ve enstitü personeli katıldı. Ağırlıkları 50, 60 ve 100 gram olan toplam 5 bin sazan balığı göldeki popülasyonun artırılması amacıyla suya salındı. (DHA)
FOTOĞRAFLI