SON DAKİKA

Dünya deprem için Türkiye'de

Hayat kurtarmaya olan inançlarıyla buluştular. Birçok ülkeden profesyoneller, enkazda arama kurtarma çalışmaları için gereken desteği vermek için çalışmalara katıldı.

İlk yardım, kardeş ülke Azerbaycan ve komşu Yunanistan’dan geldi. Gürcistan ekibi onları izledi. 76 itfaiyeciyle gelen Polonya ekipleri ise daracık bir alandan 4 kişilik bir aileyi çıkardı. Bulgaristanlı ekip ise köpeklerle destekteyken, İsrail ekipleri de birçok kişiyi kurtardı. Fransa itfaiye ekipleri 139 kişiyle yola çıktı. Meksika’nın Güney Amerika’daki depremlerde 12 kişiyi kurtaran Frida köpeği dahil, 16 köpeklik arama kurtarma ekibi de toplandı. İspanya ve İtalya hem itfaiyecileri hem de köpekleri ile sahada. Onlar da birçok kişiyi kurtardı enkazdan.

Los Angeles’tan yola çıkan Amerikalı ekip de Türkiye’ye ulaştı. Savaşa rağmen Ukraynalı madenciler, 100 kişilik ekiple Türkiye’ye geldi. Rusya, Belarus ve Çin’den ekipler de sahada.

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan deprem bölgesinde açıklamalar Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan deprem bölgesinde açıklamalar

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan deprem bölgesinde açıklamalar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu