HABERLER

Depremde hayatını kaybeden 10 kişinin cenazesi memleketleri Ordu’ya getirildi

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde yıkımlara neden olan depremde, enkaz altında kalarak hayatını kaybeden 10 kişinin cenazesi toprağa verilmek üzere memleketleri Ordu’ya getirildi. .

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 6 Şubatta meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki depremde, yıkılan binalarda bir yandan arama-kurtarma çalışmaları yürütülürken, diğer yandan enkazdan çıkartılan cenazeler memleketlerine gönderilmeye başladı.

Kahramanmaraş, İskenderun ve Adıyaman’da hayatını kaybeden Ordu nüfusuna kayıtlı 10 kişi, cenaze nakil aracı ile alınarak kentte getirildi. Ordu Büyükşehir Belediyesi Cenaze ve Mezarlık Müdürlüğündeki gasilhaneye getirilen cenazeler, yakınları tarafından teslim alındı.

5 KİŞİLİK AİLE YOK OLDU

Kahramanmaraş’ta yakınlarının yanına gezmeye giden aynı aileden Ahmet Öngören, eşi Dursiye, kızları Nazlı Su, oğulları Emirhan ve Eren de, depremde enkaz altında hayatını kaybetti.  5 kişilik ailenin cansız bedenleri ekiplerce enkaz altından çıkartıldı. Öngören ailesi, yarın Ordunun Ünye ilçesinde toprağa verilecek.

Ordunun Gürgentepe ilçesi nüfusuna kayıtlı Taliye Topçu ile Ozan Koç da depreme Kahramanmaraş’ta yakalandı. Öğretmen kızının yanına giden Taliye Topçu ile bir otelde çalışan Ozan Koçun enkazdan cansız bedenleri çıkarıldı. Topçu ile Koçun cenazesi, yakınları tarafından teslim alındı.

Kahramanmaraş’ta öğretmen olarak görev yapan Reyhan Şen ile İskenderun’da çalışan İmdat Çilci de deprem nedeniyle enkaz altında kalarak, hayatını kaybetti. Şen ile Çilci’nin cenazeleri de Orduya getirildi. Şen ile Çilci, Korgan ve Gürgentepe ilçelerinde toprağa verilecek.

3 AY ÖNCE İKİNCİ KIZ ÇOCUĞU DÜNYAYA GELMİŞTİ

Adıyaman’da diş teknisyeni olarak görev yapan Ulubey ilçesi nüfusuna kayıtlı Mehmet Zafer de, enkaz altında kalarak hayatını kaybetti. Zaferin yaklaşık 3 ay önce ikinci kız çocuğunun dünyaya geldiği, eşinin ve çocuklarının ise doğum nedeniyle Orduda olduğu öğrenildi. (DHA)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu