SON DAKİKA

Çalışan emeklilere 5000 TL ne zaman verilecek? Meclisten geçti mi? Çalışan emekli 5000 TL ikramiye detayları…

Çalışan emeklilere 5000 TL ne zaman verilecek? Meclisten geçti mi? Çalışan emekli 5000 TL ikramiye detayları...

Çalışan emeklilere 5.000 TL ödeme tarihleri ilgiyle sorgulanıyor. Son dakika gelişmeleri gelmeye devam ediyor. SSK, Bağ-Kur ve Emekli sandığı emeklisi olup çalışan birçok emekli ikramiyelerin yatacağı tarihi araştırıyor. AK Parti Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mehmet Muş çalışan emekliye 5000 TL ikramiye konusu hakkında açıklama yaptı. Kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışan emekliye beş bin TL ikramiye ödemelerinin kısa sürede yapılacağının altını çizmişti. Yaklaşık 5 milyon kişi hem emekli hem de çalışan konumunda ve bu ödemelerden faydalanabilecek. Torba yasaya dahil edilecek olan kanun teklifi kabul edildikten sonra Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek. Çalışan emeklilerin 5.000 TL ikramiye bu aşamalardan sonra hesaplara yatırılacak. Peki ama çalışan emekli ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu mu?

Çalışan emeklilere 5000 TL ikramiye ne zaman yatacak? 

Henüz resmi bir tarih açıklanmadı. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen kanun teklifin Genel Kurul’da onaylanmasını ardından Resmi Gazete’de yayımlanacak ve yürürlüğe girecek.

AK Parti Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mehmet Muş çalışmaların son durumunu açıkladı. TBMM Genel Kurulu’nda görüşmeleri devam eden torba yasa içerisinde 5 bin TL’lik ikramiye ödemesi yer alacak.

Muş yaptığı açıklamada gelir ve aylık alan emekli ve hak sahiplerine tek seferlik 5 bin TL ödeme yapılmasına ilişkin kanuni düzenlemenin 2 Kasım’da yürürlüğe girdiğini hatırlatan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı “ Kasım ayında 10 milyon 429 bin 922 kişiye 44 milyar 468 milyon 838 bin 223 TL 34 kuruş ödeme yapılmıştır. “ dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu