SON DAKİKA

Anaokulunda dışlanan otizmli Asil’in annesi isyan etti: Yok sayamazsınız

Anaokulunda dışlanan otizmli Asil’in annesi isyan etti: Yok sayamazsınız
expand

Mustafa Pars Anaokulu’nun 3 Haziran’daki mezuniyet töreninde yapılan gösteride otizmli kaynaştırma öğrencisi Asil Ahmet Kurt’a yer verilmedi. Bu nedenle tören sırasında çocuğuyla sahne yerine seyircilerin arasında dans eden anne Ezgi Desovalı, bu anları sosyal medya üzerinden paylaşarak şu sözlerle isyan etti:

‘BIKTIM ARTIK DIŞLANMAKTAN’

“Okul ne istediyse yaptık. Oğlumu bir birey olarak görmeyi bırakın, ondan hiçbir materyal bile istenmedi. Sonrasında okula gittiği saatler sabahtan öğleye kaydırıldı. Son olarak da düzenlenen mezuniyet ile yıkıma uğradım. Oğlum diğer çocuklarla ve okul ortamıyla kaynaşabilsin diye tüm sene savaş verdik. Ancak anladım ki koca bir sene boyunca ismi bile öğrenilememiş. Bıktım artık başkalaştırılmaktan. Özel çocukların yok sayılmasına dayanamıyorum. Onun da eline bir davul veremediniz mi? Diğer çocuklar müzisyen miydi? Yardım istenseydi bu etkinlikte çocuğumun yanına ben otururdum.”

İNCELEME BAŞLATILDI

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri olayla ilgili inceleme başlatıldığını söylerken, okul yöneticileri bakanlık yetkililerine, “Çocuğumuz özel durumundan dolayı ışıktan ve sesten çok rahatsız olmuş, ağlamış, aşırı derece strese girdi. Ertesi gün düzenlenen kep töreni ve mezuniyet gösterisinde de çocuğumuz sahneye alındı, sınıf arkadaşları ve öğretmenleri ile birlikte kep attı” savunması yapıldı.

OĞLUYLA KENDİSİ  DANS ETTİ

Anne Ezgi Desovalı, sahnede gösteri yapan arkadaşlarının yanına alınmayan oğluyla seyircilerin arasında dans ederek kutlama yaptı.

Anaokulunda dışlanan otizmli Asil’in annesi isyan etti: Yok sayamazsınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu