SON DAKİKA

AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli: 40 TIR’ı yola çıkardık

AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli: 40 TIR’ı yola çıkardık – İzmir Haber <!– window.Criteo = window.Criteo || {}; window.Criteo.events = window.Criteo.events || []; –> <!—-> <!—->

<!– function callAdblock(zoneid,width,height){ var el = document.getElementById(‘crt-‘+zoneid); el.style.width=width+”px”;el.style.height=height+”px”; Criteo.events.push(function(){Criteo.DisplayAcceptableAdIfAdblocked({‘zoneid’: zoneid, ‘containerid’: ‘crt-‘+zoneid});}); window.addEventListener(“message”, function (e){ if(e.origin == (location.protocol==’https:’?’https://’:’http://’) + ‘cas.criteo.com’ && e.data == ‘passback-‘+zoneid) document.getElementById(‘crt-‘+zoneid).style.display = “none”; else return; }, false); } callAdblock(1049548,160,600); –>

AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli: 40 TIR’ı yola çıkardık AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli: 40 TIR’ı yola çıkardık

AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli: 40 TIR’ı yola çıkardık

İZMİR, (DHA)-AK Parti İzmir İl Başkanlığı, Kahramanmaraş merkezli depremin ilk anlarından itibaren harekete geçerek yardım kampanyasını başlattı. AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, “24 saat dolmadan il, ilçe teşkilatları ve AK Parti belediyeleri olarak 40 yardım TIR’ını yola çıkardık” dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından Kahramanmaraş merkezli depremin ardından başlatılan yardım kampanyası kapsamında, oluşturulan deprem koordinasyon merkezlerine çok sayıda yardım geldi. AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, “Türkiye’nin ve coğrafyamızın en büyük felaketini yaşıyoruz. 10 ilimize tarihlerinin acısını yaşatan deprem faciasıyla sarsıldık. Hükümetimiz, ilgili tüm kurum ve makamlarıyla ilk andan itibaren bölgeye akın etti. İzmir’de de AFAD’la koordineli olarak ilçe teşkilatlarımızı teyakkuza geçirdik. 24 saat dolmadan İl, İlçe teşkilatları ve AK Parti belediyeleri olarak 40 yardım TIR’ını yola çıkardık. Tek yürek olduk. Tüm kademeleriyle 30 ilçe teşkilatımız ve 5 belediyemiz hazır. Bu yardımlar artarak ve aralıksız devam edecek” ifadelerini kullandı.

‘GÜN, BİRLİK OLMA GÜNÜ’
Deprem bölgesine, acil ihtiyaçlar için her gün il başkanlığından TIR’ların çıkacağını belirten  Sürekli, belediyelerin destek çalışmalarına da değindi. Sürekli, “Menemen, Bergama, Kınık, Bayındır, Kiraz Belediyelerimiz, içinde mobil jeneratörlerin de olduğu ihtiyaç malzemesi olan toplamda 32 TIR’ı deprem bölgesine gönderdi. Belediyelerimiz ve 30 ilçe teşkilatımız, tüm imkânlarını seferber etti. İl ve İlçe teşkilatları olarak da bölgeye ilk etapta; battaniye, kışlık giysi, bebek bezi, gıda kolisi, ısıtıcı, hijyen ürünleri başta olmak üzere acil ihtiyaçları taşıyan 8 TIR’ı yola çıkardık. Bugün de ihtiyaç malzemelerini hazırladığımız ürünler yine karayolu ile bölgeye çıkacak. Gün, birlik olma günü. Bu büyük yarayı da birlikte saracağız” dedi.

‘BU FELAKETİN VE ACININ RENGİ TEKTİR’
“Bu büyük felaketi; ülkemizin 6’da 1 nüfusu birebir yaşadı. 14 milyona yakın vatandaşımız etkilendi. Deprem, ülkemizin 7’de 1’inde yıkım getirdi” diyen Sürekli, şöyle konuştu: “Sadece tek ses değil, tek yürek, tek vücut ve nefes olarak dayanışmamızı güçlendireceğiz. Böyle bir acının dili, dini, ırkı olamaz. Siyaseti olamaz. Deprem uzmanlarının tarifiyle dünyanın en büyük afetlerinden birini yaşıyoruz. Devletimiz ve milletimiz bu büyük afetle sımsıkı kenetlendi. Sivil Toplum Kuruluşları, iş dünyası, belediyeler düzenledikleri yardım kampanyalarıyla bu kenetlenmenin parçası. Biz de ilk andan itibaren İzmir’de 30 ilçesinde Deprem Koordinasyon Merkezleri’mizi oluşturduk. Vatandaşlarımız, deprem bölgesindeki insanlarımızın barınma, yiyecek, ısınma gibi öncelikli ihtiyaçlarını sağlamak üzere desteklerini aracılığımızla bölgeye ulaştırıyor. İl Başkanlığı, 30 İlçe Başkanlığı ve 5 belediyemizle birlikte toplam 40 TIR’ı yola çıkardık. Kabinemiz sahada. Arama kurtarma çalışmaları ekipmanları her an arttırılarak hızla sürüyor. Devletimizin gücü ve milletimizin inancı, bu büyük yarayı da saracaktır. Bu felaketin ve acının rengi tektir; hissettirdikleri ve sorumlulukları tektir. El birliği ile üstesinden geleceğimize inanıyorum.’’(DHA)

<!—->

{$ item.Title $}

{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $}

{$ photo.Metadata.Title $}

<!–

–>

{$ photo.Metadata.Title $}

<!—->

0%Ana Sayfaya Yönleniyorsunuz…

Demirören Tv Holding A.Ş. – CNN ™ CNN Inc. A WarnerMedia Company.
All Rights Reserved.

LG

MD

SM

XS

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu