TÜRKİYE

Adnan Oktar’ın bilinmeyen yüzü, kirli tuzakları!

KAYNAKCNN TÜRK

ADNAN OKTAR SUÇ ÖRGÜTÜNÜN ESKİ ÜYESİ ÖZKAN MAMATİ: Ben bu örgütün içine 1999-2000 yılında girdim, 2015-16 yılında ayrıldım. Ben örgütün ticari kısmında yer aldım, uzun süre Adnan Oktar’ın yakında bulundum. Yurt dışında örgütün şirketlerinde çalıştım, şirketler kurdum. Ticari olarak bu örgüte kaynak sağladım. Örgütün bir çok sırrına vâkıf olduğum için 2015-16 yıllarında ayrılmaya karar verdim ve devlete bir e-mail atarak bu soruşturmayı başlatan kişi olarak devlete gittim ve elimdeki belgeleri, bilgileri paylaştım.

Adnan Oktarın bilinmeyen yüzü, kirli tuzakları

Bu örgüt toplamda 50 bine yakın insana zarar verdi. Bunların yüzde 90’ı bayan, yüzde 90’ı genç kız. 50 bin tane insanın hayatına travma oldu. 50 bin tane annenin, babanın, evin, yuvanın parçalanmasına sebep oldu.

Adnan Oktar örgütünü iki kısım olarak değerlendirin. Bir Adnan Oktar’ın kişisel hevâ ve istek sapıklıkları, bir de örgütün var olmak için yaptığı siyasi ekonomik ve de ideolojik faaliyetleri. Mesela televizyonda çekim sırasında bir kadının ona güzel bakmaması sebebiyle o kadını çok korkunç uygulamaya maruz bırakmıştı. Örgütün dışarda 3 bine yakın elemanı var. Bunlar sempatizan ve firari üyeler. Bu örgütü dinç tutma faaliyeti adına, firariler ve sempatizanlar tarafından yürütülen korkunç bir faaliyet. Bakın bu örgütün silahı kalaşnikof değil, sosyal medya, itibarsızlaştırma, baskı altına alma, her atılan bir tweet’in mermi olduğunu düşünün. Hep soruyorlar ‘Bu nasıl biter?’ diye. Bu yapılar kült yapılar, dini temelli lider ölmedikçe bitmez.

ESKİ MALİ ŞUBE MÜDÜRÜ FURKAN SEZER: Uluslararası düzeyde faaliyet gösteren bir istihbarat, bir casusluk örgütü. Zaten örgütün bir yurt dışı yapılanması vardı. Yurt dışında da bir finansal düzeni var, bir finansal konumu var ve insan kaynağı anlamında bir gücü var. Örgütün cinsel sömürü düzeninin, cinsel sömürü sisteminin içerisine çekilip, bu turnike sistemi dediğimiz sisteme çekilip 24 saat içinde yaklaşık 30 tane erkeğin tecavüzüne uğrayan bir müştekimiz vardı. O olay benim için önemli, unutamadığım konulardan bir tanesi.

Adnan Oktarın bilinmeyen yüzü, kirli tuzakları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu