SON DAKİKA

Müze ve saraylar açık mı? Dolmabahçe Sarayı bayramda açık mı? Topkapı Sarayı bayramın birinci günü kaçtan kaça kadar açık?

Müze ve saraylar açık mı Dolmabahçe Sarayı bayramda açık mı Topkapı Sarayı bayramın birinci günü kaçtan kaça kadar açık
expand

KAYNAKCnnturk.com

Kurban Bayramı‘nda müze ve sarayların çalışma saatleri araştırılıyor. İslam dünyasının ikinci dini bayramı olarak bilinen Kurban Bayramı, bu sene haziran ayına denk geliyor. Birinci günü 16 Haziran’da idrak edilecek olan bayram 20’sinde sona erecek. Özellikle Kurban Bayramı’nın 1. ve 2. günü İstanbul’da olan milyonlarca insan tarafından sarayların kapanış saatleri araştırılıyor. Peki, Kurban Bayramında saraylar ve müzeler kapalı mı, açılış-kapanış saatleri nedir?

Bayramda saraylar ve müzeler açık mı?

İstanbul Topkapı Sarayı Müzesi, İstanbul Galata Mevlevihanesi Müzesi, İstanbul İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi ve İstanbul Yıldız Sarayı Müzesi ile bağlı birimleri Salı günü;

Hisarlar Müzesi ile bağlı birimleri, İstanbul Kariye Müzesi, İstanbul Fethiye Müzesi Çarşamba günü ziyarete kapalıdır.

Tatil günlerinde, müzeler ve bağlı birimleri ziyarete açık bulundurulur.

Müze ve örenyerleri dini bayramların birinci günü saat 13.00’a kadar kapalıdır.Topkapı Sarayı Müzesi, bayramın 1. günü 11.00-17.30’da, 2 ve 4. günü 9.00-17.30’da ziyaret edilebilecek. Bayramın 3. gününde ise ziyarete kapalı olacak.

Milli Saraylara bağlı Dolmabahçe Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Yıldız Sarayı, Küçüksu Kasrı, Ihlamur Kasrı, Beykoz Mecidiye Kasrı, Maslak Kasrı, Aynalıkavak Kasrı ise Kurban Bayramı’nın 3 ve 4. günü, 9.00-17.30 saatlerinde ziyaret edilebilecek.Yerebatan Sarnıcı, bayramın ilk günü 12.00-23.50, diğer günler 9.00-23.50 arasında ziyaret edilebilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu