MANŞETLER

Fuat Oktay’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na: Siz hangi havalimanını yaptınız

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Kapanan Hatay Havalimanı’nı onarıyoruz. Gelsinler tutuklasınlar” sözüne cevabı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay verdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AFAD Koordinasyon Merkezi’nde depremlere ilişkin son bilgileri paylaştı.

Sahada 103 bin 800 görevlinin olduğunu belirten Oktay, kurtarma çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirtti.

Fuat Oktay konuşmasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlara da cevap verdi.

“Siz hangi havalimanını yaptınız”

Oktay, şunları söyledi:

Çok ilginç iddialar var. İş makinelerini dışarıda bırakıyorsunuz diyorlar. İş makineleri dışarıda bırakılır mı. Şehrin neresinde hizmet vereceklerse ona göre planlama yapılır. Şehrin içine sokup orada planlama yapacak halimiz yok. Devletin yapamadığını belediye yapabilir mi? İddialar yalan. Çok basitçe iddialarla siyaset yapmak kadar çirkin bir şey olmaz. Siz kimsiniz, ne olduğunuzu zannediyorsunuz? Bir havalimanını devlet yapamayacak da bir belediye mi yapacak. Deprem üzerinden siyaset yapanlara yazıklar olsun. Birkaç araçla moloz toplayanlar havaalanı onarıyoruz diyor. Bu kadar mı acizleştiniz. Biz bunları zamanında gördük, Adana’da da gördük. Hastane diye çadır kurdular. Siz hangi havalimanını yaptınız. Siz yapılan işlere istemezük demenin ötesine geçtiniz mi? DHMİ onarım çalışmalarını başlatıyor. Zaten bu bizim organizasyonumuz içerisinde.

Fuat Oktay'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na: Siz hangi havalimanını yaptınız
Fuat Oktay'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na: Siz hangi havalimanını yaptınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu