SON DAKİKA

EÜ Diş Hekimliği Fakültesi ameliyathanesi Sağlık Bakanlığı’nca ruhsatlandırıldı

EÜ Diş Hekimliği Fakültesi ameliyathanesi Sağlık Bakanlığınca ruhsatlandırıldı
expand

İZMİR, (DHA)-EGE Üniversitesi (EÜ) Diş Hekimliği Fakültesi ameliyathanesi alt yapı ve donanım çalışmalarının tamamlanmasının ardından Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırıldı.

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde C Blok’ta bulunan ve içerisinde; genel anestezi operasyon odaları, yoğun bakım servisi, yataklı servis, küçük cerrahi müdahale odaları ve merkezi sterilizasyon ünitesi yer alan ameliyathane, alt yapı ve donanım çalışmalarının tamamlanmasının ardından Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırıldı. Ege Üniversitesi’nin sağlık alanında önemli yatırımlara imza attığını dile getiren Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Hem tıp fakültesi hastanemiz hem de diş hekimliği fakültemiz, vatandaşlarımıza A plus kalitede sağlık hizmeti sunuyor. Diş hekimliği fakültemizde yer alan ameliyathanemiz, gerekli yatırım ve çalışmaların yapılmasının ardından Sağlık Bakanlığımız’dan ruhsat almaya hak kazandı. Ameliyathanemizin hizmete girmesi ile fakültemiz aynı zamanda ‘Ege Üniversitesi Diş Hastanesi’ unvanını da almış olacak. Ameliyathanemizde hem operasyon sırasında hem de sonrasındaki bakım hizmetlerinde vatandaşlarımıza kaliteli hizmet, en son teknoloji cihazlarla ‘Engelli dostu’ olarak sunulacak” dedi.

‘TAM DONANIMLI ‘ENGELLİ DOSTU’ AMELİYATHANE’

Ameliyathane ile ilgili bilgiler veren EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazan Ersin, “Ameliyathane birimi bünyesinde yer alan iki genel anestezi ünitesinin devreye girmesiyle birlikte, ülkemizin kanayan yarası olan engelli hastaların diş tedavileri kamu kurumu bünyesinde rahatlıkla gerçekleştirilerek, ‘Engelsiz Ege’ kavramına belki de en önemli katkılardan biri sağlanmış olacak. Yine bu ünitede diş hekimliği uzmanlık eğitimi çekirdek müfredatlarında yer alan öncelikli ve özellikli operasyonların yapılması mümkün olacağından, bir yandan hastalarımıza hizmet verilirken diğer yandan da uzmanlık eğitimimizin kalitesi ve yeterliliği artırılacak. Standartlara uygunluğu tescil edilmiş olan yoğun bakım ünitelerimiz, genel anestezi sonrası hastalarımızın uyandırılıp, gerektiğinde güvenle acil müdahalelerinin gerçekleştirilebileceği imkan ve donanıma sahip. Yoğun bakım sonrası hastalarımızın müşahede altında tutulacağı konforlu bir yataklı servisin de bulunduğu ameliyathanemizde ayrıca, özellikli müdahalelerin gerçekleştirilebileceği küçük cerrahi operasyon odaları da yer almakta. Yine bu kompleks içerisinde yer alan çağdaş ve modern cihazlara ve alanlara sahip olan merkezi sterilizasyon birimiyle Sağlıkta Kalite Standartları gereği tanımlanan sterilizasyon ünitesine ilişkin fiziki alanlar ve sterilizasyon işleminin etkinliğine yönelik tüm süreçlerde yer alan şartlar tümüyle yerine getirilmiş olacak. Söz konusu sterilizasyon ünitesi sadece ameliyathanenin değil tüm fakülte kliniklerinin de ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayacak güç ve kapasiteye sahip” dedi.

‘RUHSATIMIZ, SAĞLIK HİZMETLERİNDEKİ KALİTEMİZİ PEKİŞTİRDİ’

Dekan Prof. Dr. Ersin, “Ameliyathane ruhsatımızın alınmasıyla birlikte ‘Ege Üniversitesi Diş Hastanesi’ unvanı da alacak olan fakültemiz, sağlık hizmetlerinin sunumundaki kalitesini pekiştirip geliştirmiş, ülke çapında da hak ettiği ayrıcalıklı pozisyona yerleşmiş olacaktır. ‘Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek’ mottosu ile yoluna devam eden köklü ve güçlü kurumumuz Ege Üniversitesi’ne yakışır bir vizyonla oluşturulmuş, kaliteli hizmet ve eğitimi hedefleyen ameliyathanemizin açılışı ile yaşadığımız haklı gururu ifade etmekten memnuniyet duyuyorum” dedi.(DHA)

FOTOĞRAFLI

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu