SON DAKİKA

Büyükşehir'in yardım seferberliği sürüyor

Büyükşehir’in yardım seferberliği sürüyor – Antalya Haber <!– window.Criteo = window.Criteo || {}; window.Criteo.events = window.Criteo.events || []; –> <!—-> <!—->

<!– function callAdblock(zoneid,width,height){ var el = document.getElementById(‘crt-‘+zoneid); el.style.width=width+”px”;el.style.height=height+”px”; Criteo.events.push(function(){Criteo.DisplayAcceptableAdIfAdblocked({‘zoneid’: zoneid, ‘containerid’: ‘crt-‘+zoneid});}); window.addEventListener(“message”, function (e){ if(e.origin == (location.protocol==’https:’?’https://’:’http://’) + ‘cas.criteo.com’ && e.data == ‘passback-‘+zoneid) document.getElementById(‘crt-‘+zoneid).style.display = “none”; else return; }, false); } callAdblock(1049548,160,600); –>

Büyükşehir'in yardım seferberliği sürüyor Büyükşehir'in yardım seferberliği sürüyor

Büyükşehir’in yardım seferberliği sürüyor

ANTALYA, (DHA)- ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgesine yardım seferberliğini sürdürüyor. Antalyalılardan gelen yardımlar TIR’larla Kahramanmaraş ve Hatay’a gönderiliyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgesine 21 TIR yardım gönderdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kahramanmaraş merkezli iki depremin ardından depremzedeler için başlattığı yardım seferberliği sürüyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Cam Piramit’te oluşturduğu Afet Yardım Merkezi, Antalyalı vatandaşların akınına uğruyor. Yardıma gelen vatandaşlar Afet Merkezi’nde Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından karşılanarak, görevlilere yönlendiriliyor. Büyükşehir yetkilileri, yardımseverlerden bölgeden gelen talepler doğrultusunda ısıtıcı, powerbank, konserve gıda ve kullanılabilir mont, termal içlik, bot türü giysi yardımında bulunmaları çağrısında bulundu.

21 TIR MALZEME

Gıda maddeleri, hijyen malzemeleri, ısıtıcılar, kıyafetler ve battaniyeler tek tek ayrılarak paketleniyor. Birçok üniversite öğrencisi ve gönüllü vatandaş Afet Merkezi’nde Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle birlikte 24 saat yardımları ulaştırabilmek amacıyla büyük bir özveriyle çalışıyor. İlk iki günde toplanan su, hijyen malzemesi, gıda, ayakkabı, bebek bezi, battaniye, kıyafet, süt ve ısıtıcı gibi birçok malzeme TIR’lara yüklenerek deprem bölgesine sevk ediliyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi toplanan 21 TIR dolusu yardım malzemesini Kahramanmaraş ve Hatay bölgesine gönderdi.

YARDIMLAR İLÇELERDE DE TOPLANIYOR

Diğer yandan Antalya merkezde toplanan yardımların yanı sıra Antalya’nın 19 ilçesinde de yardım seferberliği sürüyor. Alanya, Manavgat, Akseki, Kumluca, Elmalı ve diğeri ilçelerden de afet bölgesine yardım toplanıyor. Vatandaşlar kuru gıda, konserve ve içme suyunun yanı sıra battaniye, yorgan, bere, çorap, atkı, giyim ve ısınma gereçleri yardımında bulunuyor. Vatandaşların yardımları ilçelerde ATASEM merkezlerinde toplanıyor. Titizlikle ayrılan ve paketlenen malzemeler TIR’lara yükleniyor. Giysi ve ısınma malzemelerinin yüklendiği TIR’lar bölgelere gönderilirken, gıda malzemeleri de ayrı TIR’lara yükleniyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kumluca Toptancı Hal Birimi ve Kumluca Komisyoncular Derneği tarafından da deprem bölgesine yaş sebze gönderiliyor. (DHA)

<!—->

{$ item.Title $}

{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $}

{$ photo.Metadata.Title $}

<!–

–>

{$ photo.Metadata.Title $}

<!—->

0%Ana Sayfaya Yönleniyorsunuz…

Demirören Tv Holding A.Ş. – CNN ™ CNN Inc. A WarnerMedia Company.
All Rights Reserved.

LG

MD

SM

XS

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu