YAŞAM

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajları ve sözleri 2023 resimli, anlamlı…

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajları ve sözleri 2023 resimli, anlamlı...

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938 senesinde aramızdan ayrıldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1938’de, saat dokuzu beş geçe hayata gözlerini yumdu. Ömrünü Türkiye Cumhuriyeti için harcayan Ulu önder Atatürk’ün bu yıl 85. yıl dönümü. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajları ile Gazi’yi anmak isteyenler bunu paylaşarak hissettirecek. 10 Kasım mesajları Atatürk’ü Anma Günü dolayısı ile paylaşımlarda ve gönderilerde yer alacak.

10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA MESAJLARI VE SÖZLERİ 2023

“10 Kasım sabahının verdiği hüznü, Atatürk’ü daha iyi anlayarak yeniyorum.”

“Atatürk, tarihte, memleketinin en büyük adamlarından biri olarak kalacaktır.”

“Bu vatan senin gibi bir kahramanı ebediyen bir daha görmeyecek yerinde rahat uyu…”

“Atatürk, Türk Milleti’nin ruhunda Türk bayrağı gibi dalgalanan bir baştı.”

“Büyük Atatürk! Seni seven ve anlayan bir gençlik her zaman var olacaktır.”

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajları ve sözleri 2023 resimli, anlamlı...“Atatürk, şahsiyet ve yeteneğin dev gibi bir simgesi idi, o, yirminci yüzyılın en görkemli olayını yaratan adamdı.”

“O büyük insan yalnız Türkiye için değil, bütün doğu milletleri için de en büyük önderdi.”

“Atatürk, dünyanın çok nadir yetiştirdiği dâhilerdendir. O, bütün bir tarihin seyrini değiştirmiştir.”

“Atatürk öyle bir insandır ki, hayali değildir. İstediğini bilir, bildiğini yapar, yapamayacağı bir şeyi de istemez.”

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajları ve sözleri 2023 resimli, anlamlı...10 KASIM ATATÜRK SÖZLERİ

“Atatürk, tarihte teşkilatçı bir dahi, bir milletin harikalar yaratan yöneticisi ve memleketinin kurtarıcısı olarak kalacaktır.”

“Bu Türk milleti yastadır. Çünkü yeni Türkiye’nin yaratıcısı olan eşsiz şefini kaybetmiştir.”

“Atatürk yalnız kahraman milletinin büyük bir şefi olmakla kalmamıştır. O, aynı zamanda insanlığın da en büyük evladı olmuştur.”

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajları ve sözleri 2023 resimli, anlamlı...“Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, her zaman yüreğimiz de yaşayacaksın.”

“Çağımızda hiçbir isim Atatürk’ün adı kadar büyük saygı yaratmamıştır.”

“Rüzgâr ağırdan eser, her 10 Kasım sabahı, her bir yere savurur, sararmış yaprakları. Hüzünlenir milletim, her 10 Kasım sabahı, çiçeklerle donanır, Anıtkabir yolları. “

“Dünya, bu savaş ve barış kahramanı büyük adamın ölümü ile yoksul düşmüştür. “

“Her 10 Kasım’da olduğu gibi bu 10 Kasım’da da Atatürk’e olan bağlılığımızı ve sevgimizi ortak düşünce ve duygularla bir kez daha dile getiriyor, büyük önderimizi özlemle anıyoruz. “

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajları ve sözleri 2023 resimli, anlamlı...Türk milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.

85 yıldır gözümüz yaşlı. Türk milleti 85. kez başın bir kere daha sağ olsun.

Büyük Atatürk! tarih seni bağımsızlığın baş mimarı olarak yazmakta, bütün uluslar senin manevi şahsiyetin önünde saygıyla eğilmektedir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; ebediyete intikalinin 82’nci yıldönümünde, içeriden ve dışarıdan ülkemize yönelik türlü entrikaların sergilenmekte olduğu çok zor bir dönemde anıyoruz.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajları ve sözleri 2023 resimli, anlamlı...Atatürk’ün büyük eseri, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşayacaktır. Atatürk, dünyanın çok nadir yetiştirdiği dâhilerdendir. O, bütün bir tarihin seyrini değiştirmiştir. Ruhun şad olsun.

“Türk milletinin eşsiz evladı Atatürk! Sen ebedi istirahatgâhında rahat uyu. “En büyük eserim.” dediğin Türkiye Cumhuriyeti bizlere emanettir. Türk Milleti.”

“10 Kasım 1938’den bugüne seni her zamankinden daha çok özlüyor ve daha iyi anlıyoruz. Ruhun şad olsun.”

Türk Milletinin her bir ferdi Atatürk’ün getirdiği ilke ve devrimlerin gönüllü ve azimli birer koruyucusu olmaktan büyük bir onur duymaktadır.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajları ve sözleri 2023 resimli, anlamlı...“Atatürk yalnız kahraman milletinin büyük bir şefi olmakla kalmamıştır. O, aynı zamanda insanlığın da en büyük evladı olmuştur.”

Büyük Atatürk! tarih seni bağımsızlığın baş mimarı olarak yazmakta, bütün uluslar senin manevi şahsiyetin önünde saygıyla eğilmektedir.

“Sen yalnızca Türk milletinin değil dünya üzerindeki ezilmiş milletlerinde önderi oldun. Çünkü onlar, seni örnek alarak bağımsızlıklarını kazandılar.”

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajları ve sözleri 2023 resimli, anlamlı...ATATÜRK’ÜN SÖZLERİ

“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”

“Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.”

“Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için, en hakiki mürşit bilimdir, fendir.”

“Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.”

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajları ve sözleri 2023 resimli, anlamlı...

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajları ve sözleri 2023 resimli, anlamlı...
10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajları ve sözleri 2023 resimli, anlamlı...
10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajları ve sözleri 2023 resimli, anlamlı...
10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajları ve sözleri 2023 resimli, anlamlı...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu